تعداد بازدید : ۵۷۵
کد خبر : ۱۹۱۷۳۸
در ماه گذشته صورت گرفت؛
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
ر این مدت یک میلیون و 77 هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن «تسه» به ارزش 885 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته که نشان کاهش 5 درصدی حجم و افت 27 درصدی ارزش معاملات این اوراق در مقایسه با اردیبهشت ماه پارسال دارد.

به گزارش بورس نیوز، نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در ماه گذشته نشان می‌دهد در 22 روز معاملاتی تعداد 38 میلیارد و 834 میلیون ورقه بهادار در 4 میلیون و 350 هزار نوبت به ارزش 147 هزار و 225 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده که به ترتیب از رشد 557 درصدی حجم، افزایش 528 درصدی نوبت ‌های معاملات و رشد 244 درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که در این مدت یک میلیون و 77 هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن «تسه» به ارزش 885 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته که نشان کاهش 5 درصدی حجم و افت 27 درصدی ارزش معاملات این اوراق در مقایسه با اردیبهشت ماه پارسال دارد.

براساس این گزارش، در حالی حجم و ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در اردیبهشت سال جاری از روند کاهشی برخوردار شد که با باور کارشناسان افزایش قیمتی که در سال گذشته و در اردیبهشت امسال در این بازار اتفاق افتاده توان خرید را از متقاضیان گرفته و از سوی دیگر قیمت‌ها در بازار مسکن به حد اشباع رسیده است.

 یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس ضمن اشاره به گرانی بی‌سابقه مسکن بیان کرد: بازار مسکن در حال حاضر بیشترین حباب قیمتی را تجربه می‌کند و این موضوع باعث ایجاد رکود چندساله خواهد شد.

سید حسین افضلی افزود: امروز بازار مسکن در وضعیت بحرانی قرار دارد، از این رو وزارت راه و شهرسازی و دستگاه قضا باید در جهت ساماندهی این بازار گام بردارند، زیرا این بازار به ویژه حوزه اجاره مسکن به طور مستقیم با معیشت مردم در ارتباط است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: