تعداد بازدید : ۴۸۸
کد خبر : ۱۹۱۷۹۴
معاون مالی و سرمایه‌گذاری بیمه دی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
نقش تورم بر عملکرد شرکت‌های بیمه‌گر بسیار زیاد بوده و در همین راستا این شرکت‌ها سعی داشته تا با کنترل و نظارت بر ‏خسارات پرداختی و ارزیابی درست ریسک، اثر تورمی را بر سود و زیان شرکت و ارقام منتشر شده در در صورت‌های مالی را کنترل کنند.‏

بهروز قزلباش معاون مالی و سرمایه‌گذاری بیمه دی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: بحث تورم  چند سالی است در اقتصادکشور تاثیر گذاشته و این تاثیر عملکرد شرکت های بیمه را نیز تحت اشعاع قرار داد است.

وی ادامه داد: تورم روی کالاها و روی خدماتی که شرکت های بیمه قرار است آنها را بیمه کنند اثر می گذارد. به همین صورت سرمایه بیمه نامه ها را افزایش داده و باتوجه به اینکه حق بیمه ها براساس یک نرخ و یک ضریب از سرمایه بیمه شده است بالطبع این رخداد ها، حق بیمه های صادره شرکت های بیمه را نیز افزایش می دهد.

قزلباش ضمن بیان این مطلب که تورم و تغییر در هزینه ها در پرداخت خسارت هم تاثیر خود را گذاشته تاکید کرد: شاید رشد خسارت ها نسبت به حق بیمه ها بیشتر باشد. به همین خاطر شرکت های بیمه سعی کردند با کنترل و نظارت بر خسارات پرداختی و ارزیابی درست ریسک این اثر تورمی را روی سود و زیان شرکت و ارقامی که در صورت های مالی منتشر می شود کنترل کنند.

وی افزود: شرکت بیمه دی بعد از گذشت چندسال که یک زیان انباشته 264 میلیارد تومانی را تجربه کرده بود، با اقداماتی که در چند سال گذشته انجام داد توانست درسال 97 این زیان انباشته را کاملا صفر کند.

معاون مالی و سرمایه گذاری بیمه دی خاطرنشان کرد: مجموعه به یک سود خوب دست یافته و با تصمیم سهامداران شرکت بخشی از آن سود تقسیم خواهد شد و البته در سال جاری معرفی بیمه نامه های جدیدی در دستور کار شرکت قرار گرفته است از جمله بیمه نامه مستمری پیشامد، که محصول جدیدی است.

وی اظهار داشت: محصولات جدید ما با استقبال خوبی مواجه شده اند و اثر آن روی صورت های مالی شرکت بیمه دی کاملا مشهود است. این مهم می تواند خبر خوبی برای سهامداران و حتی جامعه بیمه شده ما باشد.

قزلباش افزود: استارت این بیمه نامه از سال گذشته برای فروش زده شده که اثر مالی آن بیشتر در سال 98 مشخص می شود. امیدواریم با ضریب خسارت پایینی که برای این بیمه نامه پیش بینی شده و می توانیم اثر آن را روی سودآوری شرکت به شکل قابل ملاحظه ای لمس کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: