کد خبر : ۱۹۱۷۹۴
معاون مالی و سرمایه‌گذاری بیمه دی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
نقش تورم بر عملکرد شرکت‌های بیمه‌گر بسیار زیاد بوده و در همین راستا این شرکت‌ها سعی داشته تا با کنترل و نظارت بر ‏خسارات پرداختی و ارزیابی درست ریسک، اثر تورمی را بر سود و زیان شرکت و ارقام منتشر شده در در صورت‌های مالی را کنترل کنند.‏

بهروز قزلباش معاون مالی و سرمایه‌گذاری بیمه دی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: بحث تورم  چند سالی است در اقتصادکشور تاثیر گذاشته و این تاثیر عملکرد شرکت های بیمه را نیز تحت اشعاع قرار داد است.

وی ادامه داد: تورم روی کالاها و روی خدماتی که شرکت های بیمه قرار است آنها را بیمه کنند اثر می گذارد. به همین صورت سرمایه بیمه نامه ها را افزایش داده و باتوجه به اینکه حق بیمه ها براساس یک نرخ و یک ضریب از سرمایه بیمه شده است بالطبع این رخداد ها، حق بیمه های صادره شرکت های بیمه را نیز افزایش می دهد.

قزلباش ضمن بیان این مطلب که تورم و تغییر در هزینه ها در پرداخت خسارت هم تاثیر خود را گذاشته تاکید کرد: شاید رشد خسارت ها نسبت به حق بیمه ها بیشتر باشد. به همین خاطر شرکت های بیمه سعی کردند با کنترل و نظارت بر خسارات پرداختی و ارزیابی درست ریسک این اثر تورمی را روی سود و زیان شرکت و ارقامی که در صورت های مالی منتشر می شود کنترل کنند.

وی افزود: شرکت بیمه دی بعد از گذشت چندسال که یک زیان انباشته 264 میلیارد تومانی را تجربه کرده بود، با اقداماتی که در چند سال گذشته انجام داد توانست درسال 97 این زیان انباشته را کاملا صفر کند.

معاون مالی و سرمایه گذاری بیمه دی خاطرنشان کرد: مجموعه به یک سود خوب دست یافته و با تصمیم سهامداران شرکت بخشی از آن سود تقسیم خواهد شد و البته در سال جاری معرفی بیمه نامه های جدیدی در دستور کار شرکت قرار گرفته است از جمله بیمه نامه مستمری پیشامد، که محصول جدیدی است.

وی اظهار داشت: محصولات جدید ما با استقبال خوبی مواجه شده اند و اثر آن روی صورت های مالی شرکت بیمه دی کاملا مشهود است. این مهم می تواند خبر خوبی برای سهامداران و حتی جامعه بیمه شده ما باشد.

قزلباش افزود: استارت این بیمه نامه از سال گذشته برای فروش زده شده که اثر مالی آن بیشتر در سال 98 مشخص می شود. امیدواریم با ضریب خسارت پایینی که برای این بیمه نامه پیش بینی شده و می توانیم اثر آن را روی سودآوری شرکت به شکل قابل ملاحظه ای لمس کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" سیدکو " اساسنامه را تطبیق می دهد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ برگزار می‌شود.

"تدبیر" در مجمع ۵۸۷ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار شد.

" وآرین " در مجمع تصمیم می گیرد

مجمع عمومی شرکت توسعه اقتصادی آرین در تاریخ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " خودکفا " با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: