تعداد بازدید : ۷۶۸
کد خبر : ۱۹۱۸۹۷
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای اخذ مالیات بر عایدی سرمایه ایجاد شود. باید بانک اطلاعاتی و سامانه‌هایی در حوزه مسکن، طلا، خودرو، ارز و بورس و سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شود تا از این طریق بتوان از عایدی سرمایه‌ها مالیات اخذ کرد.

به گزارش بورس نیوز، سیدحسن حسینی شاهرودی درخصوص تصویب کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در کمیسیون متبوع خود، اظهار کرد: تجربه نشان داده در حوزه‌هایی که دولت در میدان عمل نباشد و اراده‌ای برای اجرای آن نداشته باشد، اگر مجلس طرحی ارائه دهد و حتی تبدیل به قانون شود، با عدم همکاری دولت و عدم اجرای قانون مواجه می‌شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در خانه ملت، بیان کرد: باید زیرساخت‌های لازم برای اخذ مالیات بر عایدی سرمایه ایجاد شود. باید بانک اطلاعاتی و سامانه‌هایی در حوزه مسکن، طلا، خودرو، ارز و بورس و سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شود تا از این طریق بتوان از عایدی سرمایه‌ها مالیات اخذ کرد.

وی افزود: طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن به کمیسیون اقتصادی ارائه شده و در حال حاضر در یکی از کمیته‌های کمیسیون در حال بررسی است. حوزه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه باید وسیع‌تر شود و با توجه به فرار مالیاتی موجود در کشور باید سامانه‌هایی در بازارهای مختلف ایجاد و به سامانه ای که سازمان امور مالیاتی ایجاد کرده متصل شود تا این فرارها کاهش یابد.

حسینی شاهرودی تاکید کرد: اخذ مالیات بر عایدی سرمایه نباید خللی در حوزه اقتصادی و تولید ایجاد کند و منابعی که جزو فرار مالیاتی در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه محسوب می شوند باید شناسایی و از آن مالیات اخذ شود.

وی تاکید کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن بخشی از بازار سرمایه را شامل می‌شود. باید از حوزه بورس که شفاف‌ترین بخش در اقتصاد کشور بوده تا حوزه خودرو، ارز و طلا مالیات بر عایدی سرمایه اخذ شود تا تعادلی در بخش اقتصادی جامعه ایجاد شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید لایحه مالیات بر عایدی سرمایه را سریع‌تر به مجلس ارسال کند تا بازارهای مختلف که نقدینگی سرگردان به سوی آن جذب شده ساماندهی شوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: