تعداد بازدید : ۱۳۸۵
کد خبر : ۱۹۱۹۱۴
آبسیم گزارش می‎دهد؛
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
یکی از سهم‎هایی که در سال‎های گذشته پا به عرصه بازار سرمایه گذاشته و کمتر سهامدارای را متضرر کرده، «غشهداب» است. بررسی‎ها نشان می‎دهد که درآمدهای جدید در انتظار این شرکت قرار دارد و درهای صادراتی بازتر شده اند.

به گزارش واحد سنجش و راه حلهای رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «شهداب ناب خراسان» در 12 ماهه سال 97 حدود 201 میلیارد تومان درآمد فروش کسب کرد که 50 درصد بیش از فروش سال 96 است.

«غشهداب» در مسیر رکوردشکنی / رب‎های این شرکت سرخ‎تر می‎شوند

در دو ماهه نخست سال 98 نیز عملکرد مطلوبی از خود نشان داد؛ چرا که با فروش 58 میلیارد تومان محصول، 29 درصد فروش کل سال 97 را محقق کرد. این موضوع بیانگر این است که شرکت در سال 98 نیز روند صعودی در امر فروش طی خواهد کرد و باز هم به قلههای جدید دست خواهد یافت.

همان‎طور که در تصویر ذیل مشاهده میکنید، روند فروش ماهانه در سال 97 در مجموع صعودی بوده؛ ولی سال 98 طوفانی آغاز شده است. فروش فروردین ماه سال جاری که نیمیاز آن در تعطیلات گذشت، در سطح قابل قبول 19 میلیارد تومان قرار گرفت. اردیبهشت ماه به نوعی رکوردشکنی کرد و رقم 40 میلیارد تومان درآمد را در کارنامه خود ثبت کرد.

«غشهداب» در مسیر رکوردشکنی / رب‎های این شرکت سرخ‎تر می‎شوند

به این ترتیب، «غشهداب» در 2 ماهه نخست سال جاری بیش از 5 ماهه سال گذشته فروش انجام داده است. بنابراین، در صورتی که روند صعودی با همین شیب ادامه یابد، میتوان انتظار داشت در پایان سال 98 به مبلغ فروش بیش از 330 میلیارد تومان دست یابد.

«غشهداب» در بازار سرمایه نیز عملکرد مثبت و قابل قبول از خود به نمایش گذاشته است. این سهم در سال 97 و در مدت سپری شده از سال 98 به ترتیب 75 و 40 درصد بازدهی عاید سهامداران و همراهان خود کرده است.

در نظرسنجی اخیر بورس نیوز، 55 درصد از معامله‎گران ابراز تمایل برای خرید این سهم کردند و 45 درصد دیگر، موضع فروش را انتخاب کردند.

«غشهداب» در مسیر رکوردشکنی / رب‎های این شرکت سرخ‎تر می‎شوند

عملکرد حقوقیها نشان میدهد که اندکی تمایل به خروج داشته اند و به طور میانگین در مدت گذشته از سال جاری 10 درصد خریدها و 30 درصد فروشها را بر عهده گرفتند. در مجموع، 44 میلیارد تومان سهم به حقیقیها واگذار کرده اند.

بر این اساس، در سال جاری 73 میلیون سهم «غشهداب» به ارزش 233 میلیارد تومان داد و ستد شده و در حال حاضر ارزش بازار آن بالغ بر 475 میلیارد تومان است.

در انتها میتوان «غشهداب» را سهمی مطمئن برای سرمایه‎گذاری عنوان کرد؛ چرا که با حذف ارز 4200 تومانی برای واردات برخی اقلام از جمله چای، حبوبات و آبمیوه، شرایط بهتری در بازار داخل برای این شرکت و زیرمجموهایش به وجود خواهد آمد. علاوه بر این، افزایش نرخ فروش محصولات در مدت اخیر به شدت به رشد درآمدها و افزایش حاشیه سود کمک کرد و در کنار آن، آزاد شدن صادرات رب گوجه فرنگی، زمینه را برای افزایش صادرات به کشورهایی نظیر افغانستان و روسیه را فراهم آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: