تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۱۹۱۹۱۵
مدیرعامل پتروشیمی نوری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
ظرفیت ۴میلیون تنی شرکت، ۶۰درصد در لیست صادرات و ۴۰درصد آن به بازار داخلی تزریق شده است.
سنگینی وزنه صادرات در کفه ترازوهای مالی / نصف تولید پارازایلن، صادر شد

تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری در پاسخ به خبرنگار بورس‌نیوز، در خصوص ظرفیت این واحد اظهارکرد: بر اساس میزان ظرفیت این واحد، شرکت توانست در سال۹۷ به ۹۲درصد از ظرفیت اسمی تولیدی خود دست پیدا کند؛ ظرفیت اسمی شرکت برابر با ۴میلیون و ۴۰۰هزار تن در سال بوده که بیش از ۹۰درصد آن محقق شده است.

وی با تشریح میزان تولید و فرآیندهای بعدی آن، ادامه داد: با اشاره به آمار تولید شده و ظرفیت ۴میلیون تنی شرکت، ۶۰درصد در لیست صادرات و ۴۰درصد آن به بازار داخلی تزریق شده است.

صانعی با اشاره به بخش‌بندی میزان تولید پتروشیمی نوری در ایام سال نیز گفت: در ۸ماهه سال۹۷، حدود ۱۰۷درصد ظرفیت اسمی این واحد پتروشیمی بود و دلیل کاهش این ظرفیت در پایان سال، تعمیرات اساسی برای یکی از واحدهای تولیدی این شرکت بود.

مدیرعامل پتروشیمی نوری به این اورهال اشاره داشت و تصریح کرد: این تعمیرات مختص به حساس‌ترین واحدهای پارازایلن شرکت بوده اما در یک بازه ۱۳۰روزه، طراحی این واحد ارتقا یافت و در پایان سال به تولید ۲هزارتن در روز نیز دست یافتیم. 

وی افزود: نیاز بازار داخلی کشور به این ماده تقریبا نیمی از مقدار تولیدی شرکت بوده و مابقی پارازایلن به بازارهای صادراتی تزریق شد.

صانعی درخصوص اینکه باید تهدید را به فرصت تبدیل کرد؛ خاطرنشان کرد: اگر تعمیرات الزامی را در دستور کار قرار نمی‌دادیم، ظرفیت ۱۰۰درصدی این پتروشیمی تکمیل می‌شد و می‌توانستیم آمارهای ارائه شده ابتدای سال را در پایان سال با موفقیت کامل محقق سازیم اما چنین رویکردی فرصت مناسبی را برای شرکت فراهم ساخت.

وی در پایان گفت: این شرکت با ایجاد چنین فرصتی توانست بازارهای جدید و روش‌های جدید را پیدا کنیم که شاید قبل از تحریم به این موارد نرسیده بود اما در سال 98 طبق برنامه‌ها برای گام برداشتن در مسیر تحقق کامل اهداف پیش‌بینی شده گام برداشته خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: