تعداد بازدید : ۶۶۸
کد خبر : ۱۹۲۴۱۶
وزیر اقتصاد:
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
وزیر اقتصاد گفت: تامین منابع برای دولت بدترین هدف واگذاری‌ها است. برای افزایش کارایی باید در روش‌های واگذاری تجدید نظر و اقدام به فروش بنگاه‌ها بعد از احیا کرد.

تامین منابع برای دولت بدترین هدف واگذاری‌هاست

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درجلسه روز گذشته بررسی مسائل و مشکلات واگذاری‌های بزرگ اظهار کرد: به معاونت اقتصادی ماموریت داده شد تا فارغ از حواشی و مباحث فساد و نظیر آن مطالعاتی انجام دهند. زیرا اصل بر سلامت است و یعنی فسادی وجود ندارد مگر آنکه ثابت شود.

وی افزود: تامین منابع برای دولت بدترین هدف واگذاری‌ها است. برای افزایش کارایی باید در روش‌های واگذاری تجدید نظر و اقدام به فروش بنگاه‌ها بعد از احیا کرد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: همچنین می‌توان مدیریت را واگذار و برای اهلیت از روش اجاره به شرط تملیک استفاده کرد. بخش خصوصی و تعاونی‌ها هم می‌توانند با تشکیل کنسرسیوم اقدام به خرید کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: درحالی تاکنون 15 شرکت سهامی عام تشکیل شده که به اعتقاد برخی، شرکتی مانند توسعه نیشکر قابل واگذاری نیست و باید در اختیار دولت بماند اما آیا نمی‌توان چنین شرکت‌هایی را به عنوان سهامی عام منطقه واگذار کرد؟

وی افزود: چالش جدی در واگذاری‌ها در مورد قیمت و نوع روش است اما برای شرکت‌‌های بورسی، قیمتی تعیین نمی‌‌‌شود و از طریق بازار سهام کشف قیمت و وجوه حاصله برای افزایش سرمایه شرکت‌ها و بانک‌ها استفاده می‌شود و به دولت واریز نمی‌شود. بنابراین هیچ سهمی برای دولت باقی نخواهد ماند و اصرار بر این است که واگذاری‌ها در تالار شیشه‌ای و بدون هرگونه شبهه و شائبه‌ای انجام شود .

وی افزود: در این میان 17 و 20 درصد از سهام بیمه البرز و دو پالایشگاه شیراز و لاوان تا اوایل هفته آینده برای واگذاری اعلام می‌شود و دیر یا زود شرکت‌های غیربورسی هم آماده واگذاری خواهند شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.