کد خبر : ۱۹۲۶۳۸
رئیس سازمان بورس مطرح کرد:
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
رئیس سازمان بورس گفت: ممکن است بررسی قانون جدید بازار پایه از دستورجلسات این هفته شورای عالی بورس خارج شود.

رسیدگی به قانون جدید بازار پایه در وقتی دیگر!

به گزارش بورس نیوز، بر اساس قوانین در بازار پایه قرار بود سفارش‌های خرید و فروش از روی تابلو برداشته و معامله‌گران بازار پایه در هنگام سفارش‌گذاری از وضعیت سفارش‌های دیگران اطلاعی نداشته باشند آن طور که مسئولان فرابورس اعلام کرده بودند این اقدام به این دلیل بود که سهامداران انتظارات خود را بر اساس تحلیل و تصمیم خود شکل دهند و تصمیم‌گیری درباره معاملات به دور از هیجانات کاذب و گمراه‌کننده باشد.

براساس این گزارش، طی جلسه ای که کانون‌های کارگزاران بورس اوراق بهادار و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری برگزار شده بود، نظرات فعالان بازار و سهامداران حقیقی را جمع آوری کرده و به سازمان بورس منعکس کنند و در نهایت با توجه به آن نظرات در جلسه شورای عالی بورس که فردا برگزار می‌شود این موضوع بررسی شود.

در این راستا، شاپور محمدی اظهار کرد: ممکن است بررسی قانون جدید بازار پایه از دستورجلسات این هفته شورای عالی بورس خارج شود.

وی درباره نظرات فعالان بازار و سهامداران حقیقی که توسط کانون‌های کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به سازمان بورس اعلام شده، افزود: نظرات را باید جمع‌بندی کنند و ارائه دهند که این کار در حال انجام است.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: در این جلسه مشخص نیست که به دستور جلسه این موضوع برسیم یا خیر. اگر به دستور جلسه برسیم در این مورد بحث خواهد شد.

محمدی درباره اجرای قانون بازار پایه که به صورت یکباره اجرا خواهد شد یا پله ای، بیان کرد: باید نظر شورای عالی بورس را بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: با وزیر اقتصاد مذاکره شده و باید این موضوع را در شورا مطرح و درباره ابعاد مختلف آن جدا تصمیم بگیریم، زیرا در شورای عالی بورس افراد مختلف و دستگاه‌های مختلفی حضور دارند که تلاش می‌شود با این اصلاحات رضایت سرمایه‌گذاران جلب شود.

رئیس سازمان بورس درباره رونمایی از فروش استقراضی و وارانت گفت: فروش تعهدی به جای فروش استقراضی طراحی شده و این را دنبال خواهیم کرد. ما در این مورد مصوبه کمیته فقهی را گرفته‌ایم و سعی می‌کنیم امسال عملیاتی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.