تعداد بازدید : ۱۴۸۷
کد خبر : ۱۹۲۷۱۸
در مجمع مس شهید باهنر مطرح شد؛
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
سرپرست شرکت مس شهید باهنر گفت: باوجود تورم ایجادشده در سال 97 هزینه های تولید و هزینه های سربار این شرکت کاهش قابل توجه ای را تجربه کرد.

به گزارش بورس نیوز، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع مس شهید باهنر (سهامی عام) ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 1398/03/11 در محل مجموعه فرهنگی تلاش سالن تلاش واقع در تهران خیابان ولی‌عصر، بالاتر از جام‌جم، نرسیده به چهارراه پارک‌وی با حضور اکثر سهامداران یا نمایندگان قانونی صاحبان، اعضای هیات مدیره شرکت، نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی (سازمان حسابرسی) و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل شد.

باستنادبه ماده 101 اصلاحیه قانون تجارت و اساسنامه شرکت، غلامرضا سلیمانی به عنوان رییس مجمع و آقایان محمدرضا درخشنده و حسین سعیدی به عنوان نظار و علیرضا علینقی‌پور، سرپرست شرکت صنایع مس شهید باهنر به سمت دبیر مجمع انتخاب شدند دستور جلسه توسط رئیس مجمع را میان سهامداران حاضر به رای گذاشته و طی آن گزارش فعالیت هیات مدیره، گزارش حسابرس و بازرس قانونی،صورت های مالی سال 1397 مس شهید باهنر ، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی ، روزنامه کثیر الانتشاربه تصویب حاضران مجمع رسیددر همین راستا تقسیم مبلغ 624 ریال سود نقدی به ازائ هر سهم از تصمیمات مجمع عمومی سالیانه بود که مقرر شد طبق قانون سازمان بورس و بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده توسط شرکت به سهامداران پرداخت شود.

در این جلسه گزارش هیات مدیره به صورت مصور برای سهامداران قرائت و آقای مهندس علینقی پور سرپرست شرکت صنایع مس شهید باهنر با ارائه گزارش هیات مدیره به تفصیل توضیحاتی در خصوص عملکرد سال مالی 1397 به حاضران ارائه نمود. 

در این جلسه آقای علیرضا علینقی پور سرپرست شرکت مس باهنر، در خصوص تولید، فروش و طرح ها و قراردادهای شرکت توضیحاتی به صاحبان سهام ارائه داد ، ایشان در خصوص برنامه های آتی و استراتژی شرکت اعلام نمودند که جهت استفاده از ظرفیتهای کارخانه لوله مسی بررسی های مقدماتی جهت استفاده از کشور ثالث،در خصوص امکان تولید و صادرات لوله های شیاردار دردست بررسی بوده و تاخیر در راه اندازی بخش تولید لوله های شیاردار را تحریمهای اعمال شده دانستند و اعلام نمودند که با تلاشهای صورت گرفته در سالهای اخیر توانستیم با کمک کارشناسان خارجی امکان راه اندازی ماشین آلات را فراهم آوریم .

 در خصوص قرارداد تولید مطلس با بانک مرکزی معاونت مالی شرکت مس شهید باهنر نیز طی گزارش از برنامه جدید پیشنهادی بانک مرکزی جهت تولید مطلس های مورد نیاز با آلیاژهای جدید خبر دادند و اعلام کردند که باتوجه به اینکه بهای تمام شده مطلس های تولید شده نسبت به فروش ریالی آن بیشتر می باشد مقرر گردیده تا بانک مرکزی با اعلام آلیاژهای جدید امکان تولید مجدد مطلس ها فراهم گردد.

مهمترین دستاوردهای سال 1397

دستيابی به فروش 23،222 تن به ارزش 9،964،774 ميليون ريال
سود عملياتی معادل 1،353،623 ميليون ريال
انتقال سهام شرکت صنایع مس شهید باهنر از تابلوی فرعی بازار اول به تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار در سال 1397
کسب رتبه سوم از نظر شفافیت ناشران بورسی در گروه فلزات اساسی در سال 1397
اخذ گزارش مقبول از سازمان حسابرسی برای چند سال متوالی
اخذ برگ قطعی مالیات عملکرد تا پایان سال مالی 1396 
تأمین به موقع نقدینگی مورد نیاز جهت خرید مواد اولیه با توجه به سیاستهای فروش متناسب با نتایج حاصل از بازار سنجی انجام شده
دریافت مجدد گواهینامه صنعت سبز برای سومین سال متمادی 
اتمام و راه اندازی پروژه تولید مقاطع مسی باسبار و مفتول به روش کانفورم 
انتخاب شرکت از طرف استانداری به عنوان معین اقتصادی بخش راین و انجام اقدامات مطالعاتی و اجرایی در راستای برنامه های توسعه ای و اشتغال زایی بخش راین
استقرار سیستم مدیریت دانش و پیاده سازی سیستم مدیریت دانش 

شرکت مس شهید باهنر در سال 1397 علی رغم شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، نوسانات نرخ ارز و تلاطم بازار و همچنین تحریم های بین المللی توانست با همت و تلاش کلیه مدیران، متخصصان، کارشناسان و کارگران شرکت دستاوردهای ارزشمندی را درسال 1397 به منصه ظهور رساند و با رویکردهای کلیدی زیر نیز توانست بحران سال 1397 را به خوبی مدیریت نماید:

بهینه سازی منابع انسانی و استفاده از خدمات پیمانکاری و کاهش قابل توجه در هزینه های دستمزد
هزینه های تولید شرکت و هزینه های سربار نسبت به تورم ایجاد شده در سال97 کاهش قابل توجهی داشته است.
بهره برداری از طرح توسعه تولید مقاطع مسی ، به روش کانفورم با مشارکت پیمانکار که موجب کاهش بهای تولید محصولات گردیده است .
آبکاری سطح داخلی قالب های اورجینال شرکتهای خارجی ، با آب کرم سخت با توجه به شرایط تحریم و هزینه های بالای آنها با استفاده از توانمندی داخلی
تولید و بهینه سازی فرایند تولید برنج سرب دار در نورد سرد و آنیل 
تامین غلطکهای  پشتیبان واحد نورد برای اولین بار با استفاده از تکنولوژی داخل
به حداقل رساندن توقفات تولیدی ، مکانیکی و برقی با برنامه ریزی فنی و مهندسی 
کاهش توقفات عملیاتی دستگاههای دراوبنچ و دستگاههای وایر دراوینگ
افزایش سرعت بسته بندی دستگاه شیرینگ با اعمال کنترلهای مهندسی 
بررسی و بازنگری در شرایط کوره آنیل نهایی و کاهش ضایعات و بهبود کیفیت محصولات

امیدوار هستیم با ادامه برنامه های سازنده سال 97 و برنامه های پیش بینی شده برای سال 1398 به شرح زیر عملکرد مناسبی را در سال 1398 در راستای تداوم فعالیت های شرکت و رضایت سهامدارن گرامی ارائه کند.

افزایش بهره وری تولید ، مواد اولیه و قطعات مصرفی
مدیریت بهینه منابع مالی و ارتقاء سیستم های مالی و گزارشگری
توسعه منابع انسانی 
بهینه سازی مصرف انرژی
حفظ سهم بازار داخلی
حفظ و توسعه بازارهای صادراتی
بهبود و ارتقاءتکنولوژی
بهبود سیستم های مدیریت
تکمیل زنجیره ارزش صنایع بالادستی و پایین دستی

در پایان هیات مدیره شرکت  امید آن دارد که در سال پیش رو با استعانت از خدای باری تعالی، حمایت سهامداران خصوصا سهامدار عمده و با اعتقاد بر این باور که به عنوان یک تیم در جهت گسترش فرصت ها و استفاده بهینه از فرصت های پیش رو و مدیریت مناسب تهدیدها با بهره گیری از توانمندی داخلی بتوانیم با تحقق استراتژی ها برنامه های مورد اشاره نوید بخش آتیه ای درخشان برای آیندگان باشیم.

جایگاه شرکت در صنعت و وضعیت رقابتی آن در داخل کشور

شرکت در صنعت فلزات اساسی فعالیت می‌کند. ارزش ریالی فروش شرکت در سال 97 نسبت به سال قبل با رشد 62 درصدی روبه‌رو است. به‌رغم مشکلات موجود، شرکت مس باهنر در بین شرکت‌های فعال این صنعت با فروش بالغ بر 22،397 تن همچنان رتبه نخست را در بازار داخلی دارد. 

کاهش حدود 7 درصدی سهم شرکت از بازار داخلی در مقایسه با سال قبل، بابت کاهش سفارشات برخی مشتریان شرکت است که به دلیل رکود حاکم بر بازار اتفاق افتاده است.
شرکت براساس اطلاعات یاد شده دارای سهم مناسبی از بازار داخلی است به این صورت که در بخش نورد  79درصد، و بخش اکستروژن 20 درصد از کل بازار را در دست داشته است 

فروش داخلی

طی سال 1397 فروش داخلی شرکت بالغ بر 22،397 تن و به ارزش 9،592،941 میلیون ریال است که معادل 105درصد از مقدار و100درصد از ارزش بودجه فروش محقق شده است .

فروش خالص صادراتی

طی سال 1397 فروش صادراتی شرکت بالغ بر 825 تن و به ارزش 371،833 میلیون ریال است که 111 درصد و 110 درصد به ترتیب از مقدار و ارزش ریالی بودجه فروش محقق شده است.

کاهش هزینه های تولید فباهنر در سال 97


صورت سودوزیان


کاهش هزینه های تولید فباهنر در سال 97


گردش حساب سود انباشته

کاهش هزینه های تولید فباهنر در سال 97


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: