تعداد بازدید : ۹۱۰
کد خبر : ۱۹۲۷۲۱
شدت گرفتن روند زیاندهی بانک در سال ۹۷؛
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
سود و وجه التزام شناسایی شده در صورت سود و زیان بانک سرمایه در سال۹۷ به ۳۶هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال رسیده که نسبت به سال پیش از آن افت ۱۸درصدی را نشان می‌دهد.

حرکت معکوس «ونوین» در گروه بانکی/شدت گرفتن روند زیاندهی بانک در سال 97

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی ۱۲ماهه حسابرسی نشده بانک اقتصاد نوین، این بانک در سال گذشته نیز بر خلاف عملکرد سایر همگروهی‌های خود که با بهبود عملکرد و بعضا رشد سودآوری همراه بوده‌اند، با افزایش زیان مواجه شده و نتیجه عملکرد بانکداری آن در سال گذشته منجر به کسب زیان خالص ۱.۹۵۲میلیارد ریالی و معادل ۱۴۹ریال به ازای هر سهم تا به این ترتیب جمع زیان انباشته بانک در سال گذشته به بیش از ۵هزار میلیارد ریال و معادل ۳۸۰ریال به ازای هر سهم برسد.

سود و وجه التزام شناسایی شده در صورت سود و زیان بانک در سال۹۷ به ۳۶هزار و ۶۲۴میلیارد ریال رسیده است که نسبت به سال پیش از آن افت ۱۸درصدی را نشان می‌دهد.

حرکت معکوس «ونوین» در گروه بانکی/شدت گرفتن روند زیاندهی بانک در سال 97

همچنین سود سپرده پرداختی به سپرده‌گذاران نیز با کاهش ۱۰درصدی نسبت به سال۹۶ به ۴۵هزار و ۲۸۰میلیارد ریال رسیده است.

همچنین، جمع سپرده‌های مدت‌دار بانک نسبت به سال 96 تغییر خاصی را نشان نمی‌دهد و مانده حساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار بانک در پایان سال 97 ، مبلغ 307 هزار میلیارد ریال بوده که تنها ۲هزار میلیارد ریال و کمتر از یک درصد رشد را نشان می‌دهد و این موضوع نشان‌دهنده ناتوانی بانک در جذب سپرده‌های جدید و نقدینگی ایجاد شده در سال گذشته را دارد.

هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول منظور شده در صورت سود و زیان بانک در سال گذشته با ۲۷درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲.۵۱۳میلیارد ریال رسیده که به نظر می‌رسد در گزارش حسابرسی شده بانک شاهد افزایش این هزینه با توجه به برخی ابهامات در فعالیت‌های شرکت‌های زیرمجموعه که بخش مهمی از تسهیلات بانک به آن‌ها پرداخت شده بود، باشیم.

نتیجه مبادلات ارزی بانک و درآمد ناشی از این بخش با ۳۵درصد رشد نسبت به سال قبل از آن به حدود ۵.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: