تعداد بازدید : ۸۶۵
کد خبر : ۱۹۲۷۳۶
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: قطعا باید از فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن جلوگیری شود. این افراد با سرمایه‌های هنگفت خود، پول و سرمایه را وارد بازار کرده و عملا روند عرضه و تقاضا را بر هم می‌زنند.

باید از فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن جلوگیری شود

به گزارش بورس نیوز، علی وقف‌چی با انتقاد از وضعیت بازار مسکن در کشور، اظهار کرد: در شرایط فعلی یکی از بزرگ‌ترین چالش زوجین در کشور، تأمین مسکن محسوب شده و این مسئله عملا بر کاهش آمار ازدواج اثر مستقیم گذاشته است.

وی افزود: قطعا امروز باید از فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن جلوگیری شود. این افراد با سرمایه‌های هنگفت خود، پول و سرمایه را وارد بازار کرده و عملا روند عرضه و تقاضا را بر هم می‌زنند.

این نماینده مردم در ملجس دهم ادامه داد: توسعه تولید مسکن در محدوده شهرها ضروری بوده و دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی و تمام دستگاه‌ها باید از ظرفیت اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن در کشور استفاده کنند. امروز کشور با کمبود شدید مسکن مواجه بوده و این در حالی است که به صورت میانگین باید سالانه حدود یک میلیون مسکن تولید شود.

وقف‌چی بیان کرد: تولید مسکن در اطراف شهرها، به بازتعریف محدوده شهری نیاز دارد. در شرایط فعلی بر اساس قانون امکان ساخت مسکن و گسترش شهرها وجود ندارد اما این مسئله باید هرچه زودتر اصلاح شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بر اساس آمارها، سهم زمین در قیمت تمام‌شده مسکن بسیار زیاد است. از این رو با پایین آوردن قیمت مسکن به ویژه ارائه اراضی رایگان در جهت کاهش قیمت مسکن در کشور باید عمل کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: