کد خبر : ۱۹۲۷۸۵
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت:
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: در سال جاری بر اساس تکلیف قانونی که وجود دارد، عرضه انجام خواهد شد و اگر اصلاحاتی نیاز باشد با همکاری سازمان بورس صورت می گیرد.

به گزارش بورس نیوز، امیرحسین تبیانیان درباره فروش نرفتن نفت خام سنگین در سومین عرضه بورس انرژِی در سال جاری اظهار کرد: تغییر و تحولاتی که در بورس انرژی رخ داده، در واقع برای این بود تا شرایطی را که در قراردادهای جاری داریم در بورس انرژی نیز اعمال کنیم. شرایط، چارچوب و قواعدی که برای قراردادهای فروش نفت مدنظر ماست برای بورس انرژی نیز به وجود آمد.

وی افزود: فروش نرفتن نفت در بورس انرژی به خاطر تغییر در شیوه‌نامه جدید نیست. بلکه این تغییر و تحولات شرایط بهتری را برای عرضه ایجاد می‌کند و شرایط واقعی برای نفت و میعانات گازی در بورس اعمال کردیم. نمی‌توان نتیجه گرفت که این مساله موجب فروش نرفتن نفت در بورس بوده و این موضوع که هنوز نفت در بورس معامله نشده یک مساله قابل بحث است.

نماینده شرکت ملی نفت در بورس درخصوص به آینده بورس انرژی ادامه داد: در سال جاری بر اساس تکلیف قانونی که وجود دارد، عرضه انجام خواهد شد و اگر اصلاحاتی نیاز باشد با همکاری سازمان بورس صورت می گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس تقاضا از سوی مشتریان که مطابق خواسته وزارت نفت نبود، سازمان بورس شرایطی مهیا کرد تا افراد حقیقی که نتوانستند از طریق شرکت شان وارد بورس شوند، بتواند در این فرآیند شرکت کند.

تبیانیان تصریح کرد: آمادگی انجام تغییر و تحولات را در بورس انرژی به شرط آنکه به لحاظ قانونی برای وزارت نفت و سازمان بورس مشکلی را به‌همراه نداشته باشد، داریم چراکه به‌دنبال توسعه همکاری‌ها در این حوزه هستیم. برای سال ۱۳۹۸ نیز تکلیف قانونی را اجرا می‌کنیم و برای سال‌های آتی نیز بر اساس حجم معاملات و شرایطی که مورد نیاز است از سوی وزارت نفت تصمیم‌گیری صورت خواهد گرفت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.