کد خبر : ۱۹۲۹۲۳
مدیرعامل بورس کالا مطرح کرد:
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
مدیرعامل بورس کالا گفت: توسعه دارایی‌های پایه روی ابزارهای فعلی، توسعه ابزارهای مالی اوراق مبتنی بر کالا، گسترش و توسعه اندازه و عمق بازار و توسعه مشارکت با سایر نهادها و نیز تقویت و مدیریت برند شرکت از مهم‌ترین طرح‌های کلان بورس کالای ایران در سال 98 است.

به گزارش بورس نیوز، حامد سلطانی‌نژاد در مجمع صاحبان سهام شرکت بورس کالای ایران اظهار کرد: توسعه دارایی‌های پایه روی ابزارهای فعلی، توسعه ابزارهای مالی اوراق مبتنی بر کالا، گسترش و توسعه اندازه و عمق بازار و توسعه مشارکت با سایر نهادها و نیز تقویت و مدیریت برند شرکت از مهم‌ترین طرح‌های کلان بورس کالای ایران در سال 98 است.

وی افزود: توسعه معاملات بین‌الملل، توسعه سیستم‌های اطلاعات مدیریت، بهبود روش‌ها و فرآیندهای شرکت، بهبود ارتقا و یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و سامانه‌ها و پشتیبانی و بهبود کیفیت خدمات ارایه شده به ذینفعان از طرح‌های دیگر در سال جاری بوده که در راستای اجرایی‌سازی این طرح‌ها حدود 98 پروژه و اقدام بهبود و 250 اقدام جاری تعریف شده است.

مدیرعامل بورس کالا ادامه داد: دستاوردها و اقدامات بورس کالا مرهون فرهنگسازی و آشنایی با سازوکارهای بورس است و برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد با سیاستگذاران و مسئولان تصمیم‌گیرنده به همین دلیل بوده است.

وی درخصوص دستاوردهای سال گذشته بیان کرد: در سال 1397 شرکت بورس کالای ایران با سهم 39 درصدی از ارزش معاملات بازار سرمایه، رتبه نخست را دربین سایر بورس‌ها کسب کرده است. رشد 52 درصدی ارزش معاملات در سال گذشته، افزایش 385 درصدی ارزش معاملات بازار مالی، رشد 17 درصدی ارزش معاملات بازار فیزیکی و همچنین رشد 25 درصدی ارزش معاملات بازار مشتقه از مهمترین دستاوردهای شرکت بوده است.

سلطانی‌نژاد گفت: در سال 1397 اقدامات مثبتی در حوزه بازارهای مختلف از جمله بازار محصولات کشاورزی به ویژه زعفران انجام شده تا این بازار به یک بستر اثرگذار در اقتصاد کشور تبدیل شود که روند توسعه معاملات این بازار در سال جاری نیز ادامه می‌یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: