کد خبر : ۱۹۲۹۳۰
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با قرارداد فروش تعهدی، سودآوری مناسب از فرصت‌های بازار برای ما فراهم شده و به عنوان ابزار پوشش به فعالان بازار سرمایه کمک می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، محسن خدابخش اظهار کرد: بحث فروش تعهدی که در کمیته فقهی سازمان بورس با مکانیزم عقد وکالت طراحی شده ، به تازگی باعنوان فروش تعهدی مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: دستورالعمل فروش تعهدی در مراحل نهایی بوده و تا زمانی که تکمیل شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند از ابزارهای دیگری مثل آتی سبدها، استفاده و خود را در مقابل ریسک ایمن کنند.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: یکی از الزامات موفقیت ابزارهای مالی کلاسیک، نیازهای فنی و نرم‌افزاری است. سازمان در حال ایجاد تدارکات فنی در این زمینه بوده تا بتواند هرچه سریع‌تر فروش تعهدی را در بازار سرمایه به جریان بیندازد.

خدابخش تاکید کرد: با قرارداد فروش تعهدی، سودآوری مناسب از فرصت‌های بازار برای ما فراهم شده و به عنوان ابزار پوشش به فعالان بازار سرمایه کمک می‌کند.

وی درباره طراحی دیگر ابزارهای مالی توضیح داد: در حال حاضر تمرکز اصلی روی بحث فروش تعهدی بوده اما هر زمان بورس‌ها ابزارهای جدید و هیبرید را برای طرح در کمیته فقهی پیشنهاد دهند پس از تدوین دستورالعمل و تصویب در هیات مدیره به تناسب اعلام خواهیم کرد.

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حال حاضر بازار سرمایه هم اختیار معاملات و هم قراردادهای آتی تک‌سهم و قراردهای آتی که روی کالاهای فیزیکی مثل زعفران تعریف شده و هم قراردادهای آتی سبد سهام را دارد، بنابراین با لحاظ کردن مشتقات ، با فروش تعهدی این سبد کامل خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: