کد خبر : ۱۹۲۹۳۰
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با قرارداد فروش تعهدی، سودآوری مناسب از فرصت‌های بازار برای ما فراهم شده و به عنوان ابزار پوشش به فعالان بازار سرمایه کمک می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، محسن خدابخش اظهار کرد: بحث فروش تعهدی که در کمیته فقهی سازمان بورس با مکانیزم عقد وکالت طراحی شده ، به تازگی باعنوان فروش تعهدی مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: دستورالعمل فروش تعهدی در مراحل نهایی بوده و تا زمانی که تکمیل شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند از ابزارهای دیگری مثل آتی سبدها، استفاده و خود را در مقابل ریسک ایمن کنند.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: یکی از الزامات موفقیت ابزارهای مالی کلاسیک، نیازهای فنی و نرم‌افزاری است. سازمان در حال ایجاد تدارکات فنی در این زمینه بوده تا بتواند هرچه سریع‌تر فروش تعهدی را در بازار سرمایه به جریان بیندازد.

خدابخش تاکید کرد: با قرارداد فروش تعهدی، سودآوری مناسب از فرصت‌های بازار برای ما فراهم شده و به عنوان ابزار پوشش به فعالان بازار سرمایه کمک می‌کند.

وی درباره طراحی دیگر ابزارهای مالی توضیح داد: در حال حاضر تمرکز اصلی روی بحث فروش تعهدی بوده اما هر زمان بورس‌ها ابزارهای جدید و هیبرید را برای طرح در کمیته فقهی پیشنهاد دهند پس از تدوین دستورالعمل و تصویب در هیات مدیره به تناسب اعلام خواهیم کرد.

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حال حاضر بازار سرمایه هم اختیار معاملات و هم قراردادهای آتی تک‌سهم و قراردهای آتی که روی کالاهای فیزیکی مثل زعفران تعریف شده و هم قراردادهای آتی سبد سهام را دارد، بنابراین با لحاظ کردن مشتقات ، با فروش تعهدی این سبد کامل خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع

سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
مجمع

مجمع "بگیلان" ۶۱۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده شرکت سرمايه گذاري سبحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "خفنر" بخوانند

شرکت فنرسازی خاور از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.