کد خبر : ۱۹۳۰۲۱
مدیر کل تعزیرات استان تهران:
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: اگر خودروسازان با کمبود قطعه مواجه هستند چگونه می‌توانند خودروهای فروخته‌شده در فرآیند فروش فوری را به مردم تحویل دهند

به گزارش بورس نیوز، محمدعلی اسفنانی درباره ادعای خودروسازان مبنی بر کمبود قطعه، اظهار کرد: اگر عدم تولید این شرکت‌ها ناشی از کسری قطعه باشد تمامی خودروها باید در دو یا حداکثر سه نوع قطعه مشترک مانند کیسه هوا، ecu و... نقص داشته باشند اما در بازدیدهای به عمل آمده هر خودرو یک قطعه مانند بالابر شیشه، پخش خودرو و... کم دارد.

وی افزود: خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازی‌ها به دلیل نداشتن قطعات بسیار ابتدایی ناقص مانده‌اند. در واقع خودرویی که دستگاه پخش ندارد ناقص محسوب نمی‌شود و خودروسازان می‌توانند با کسر هزینه این قطعات، خودرو را به مشتری تحویل دهند و خریدار قطعه موردنظر را از بازار آزاد تامین کند.

مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: خودروسازان به خبرنگاران اجازه دهند تا از انبار خودروهای ناقص بازدید کنند. باوجود اینکه خودروسازان ادعا می‌کنند قطعات موردنیاز برای تولید ندارند اما فروش فوری انجام می‌دهند. حال این سوال پیش می‌آید اگر خودروسازان با کمبود قطعه مواجه هستند چگونه می‌توانند خودروهای فروخته‌شده در فرآیند فروش فوری را به مردم تحویل دهند و یا اگر قطعات را در اختیار دارند علت دیرکرد در عمل به تعهدات چیست؟

اسفنانی بیان کرد: با این عمل خودروسازان، این احتمال پیش می‌آید که خودروسازان در گذشته خودروهایی سالم و کامل تولید کرده و آنها را انبار کرده و اکنون که قیمت چهارچرخ‌ها گران شده آنها را به فروش می‌رسانند. این کار مصداق بارز احتکار بوده و در صورت اثبات با آن برخورد می‌شود.

مدیر کل تعزیرات استان تهران درباره مخدوش کردن قیمت‌ها با هدف گرانفروشی گفت: این اقدام تخلف محسوب می شود و مردم در صورت مشاهده از طریق سامانه 135 آن را گزارش کنند تا با آن برخورد لازم انجام گیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: