تعداد بازدید : ۷۰۱
کد خبر : ۱۹۳۰۲۱
مدیر کل تعزیرات استان تهران:
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: اگر خودروسازان با کمبود قطعه مواجه هستند چگونه می‌توانند خودروهای فروخته‌شده در فرآیند فروش فوری را به مردم تحویل دهند

به گزارش بورس نیوز، محمدعلی اسفنانی درباره ادعای خودروسازان مبنی بر کمبود قطعه، اظهار کرد: اگر عدم تولید این شرکت‌ها ناشی از کسری قطعه باشد تمامی خودروها باید در دو یا حداکثر سه نوع قطعه مشترک مانند کیسه هوا، ecu و... نقص داشته باشند اما در بازدیدهای به عمل آمده هر خودرو یک قطعه مانند بالابر شیشه، پخش خودرو و... کم دارد.

وی افزود: خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازی‌ها به دلیل نداشتن قطعات بسیار ابتدایی ناقص مانده‌اند. در واقع خودرویی که دستگاه پخش ندارد ناقص محسوب نمی‌شود و خودروسازان می‌توانند با کسر هزینه این قطعات، خودرو را به مشتری تحویل دهند و خریدار قطعه موردنظر را از بازار آزاد تامین کند.

مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: خودروسازان به خبرنگاران اجازه دهند تا از انبار خودروهای ناقص بازدید کنند. باوجود اینکه خودروسازان ادعا می‌کنند قطعات موردنیاز برای تولید ندارند اما فروش فوری انجام می‌دهند. حال این سوال پیش می‌آید اگر خودروسازان با کمبود قطعه مواجه هستند چگونه می‌توانند خودروهای فروخته‌شده در فرآیند فروش فوری را به مردم تحویل دهند و یا اگر قطعات را در اختیار دارند علت دیرکرد در عمل به تعهدات چیست؟

اسفنانی بیان کرد: با این عمل خودروسازان، این احتمال پیش می‌آید که خودروسازان در گذشته خودروهایی سالم و کامل تولید کرده و آنها را انبار کرده و اکنون که قیمت چهارچرخ‌ها گران شده آنها را به فروش می‌رسانند. این کار مصداق بارز احتکار بوده و در صورت اثبات با آن برخورد می‌شود.

مدیر کل تعزیرات استان تهران درباره مخدوش کردن قیمت‌ها با هدف گرانفروشی گفت: این اقدام تخلف محسوب می شود و مردم در صورت مشاهده از طریق سامانه 135 آن را گزارش کنند تا با آن برخورد لازم انجام گیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: