کد خبر : ۱۹۳۰۴۹
نماینده مردم تهران:
۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
نماینده مردم تهران گفت: فضای مجلس نسبت به وزیر نفت مثبت است. آنچه گفته شده که ما می‌توانیم یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلا درست نیست، زیرا شرایط امروز ما متفاوت است.

به گزارش بورس نیوز، علی مطهری درباره فشارها علیه وزارت نفت، اظهار کرد: فضای مجلس نسبت به وزیر نفت مثبت است. آنچه گفته شده که ما می‌توانیم یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلا درست نیست، زیرا شرایط امروز ما متفاوت است.

وی افزود: ما آن موقع به‌طور رسمی می‌توانستیم مقدار مشخصی نفت صادر کنیم و ۲۰ کشور هم از تحریم‌های نفتی ایران معاف بودند و می‌توانستند از ایران نفت بخرند و ببرند، اما در حال حاضر هیچ کشوری معافیت خرید نفت را ندارد و کشورهایی که معاف از تحریم‌های نفتی بودند دوره معافیت‌شان به پایان رسیده است.

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: ما قبلا به طور رسمی و غیررسمی صادرات نفت داشتیم و یک و نیم تا ۱.۸۰۰ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما در حال حاضر شرایط این‌طور نیست. بانک‌های منطقه هم همکاری ندارند و معافیت از تحریم هم برای هیچ کشوری وجود ندارد و کار خیلی سخت‌تر شده است.

مطهری تصریح کرد: آقای زنگنه هم تاکید دارد که دوباره بابک زنجانی ایجاد نکنیم و با حرف‌های احساسی شرایطی را به وجود نیاوریم که افرادی مثل وی پیدا شوند و اموال مردم از بین برود.

این نماینده مجلس گفت: شاید مخالفان زنگنه اهداف سیاسی داشته باشند. اگر منصفانه قضاوت کنیم عملکرد آقای زنگنه خوب بوده و خود وی هم گفته هرکس که ادعا می‌کند می‌تواند بیش از این نفت صادر کند می‌تواند راهکار خود را ارائه دهد تا بررسی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.