کد خبر : ۱۹۳۰۴۹
نماینده مردم تهران:
۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
نماینده مردم تهران گفت: فضای مجلس نسبت به وزیر نفت مثبت است. آنچه گفته شده که ما می‌توانیم یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلا درست نیست، زیرا شرایط امروز ما متفاوت است.

به گزارش بورس نیوز، علی مطهری درباره فشارها علیه وزارت نفت، اظهار کرد: فضای مجلس نسبت به وزیر نفت مثبت است. آنچه گفته شده که ما می‌توانیم یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلا درست نیست، زیرا شرایط امروز ما متفاوت است.

وی افزود: ما آن موقع به‌طور رسمی می‌توانستیم مقدار مشخصی نفت صادر کنیم و ۲۰ کشور هم از تحریم‌های نفتی ایران معاف بودند و می‌توانستند از ایران نفت بخرند و ببرند، اما در حال حاضر هیچ کشوری معافیت خرید نفت را ندارد و کشورهایی که معاف از تحریم‌های نفتی بودند دوره معافیت‌شان به پایان رسیده است.

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: ما قبلا به طور رسمی و غیررسمی صادرات نفت داشتیم و یک و نیم تا ۱.۸۰۰ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما در حال حاضر شرایط این‌طور نیست. بانک‌های منطقه هم همکاری ندارند و معافیت از تحریم هم برای هیچ کشوری وجود ندارد و کار خیلی سخت‌تر شده است.

مطهری تصریح کرد: آقای زنگنه هم تاکید دارد که دوباره بابک زنجانی ایجاد نکنیم و با حرف‌های احساسی شرایطی را به وجود نیاوریم که افرادی مثل وی پیدا شوند و اموال مردم از بین برود.

این نماینده مجلس گفت: شاید مخالفان زنگنه اهداف سیاسی داشته باشند. اگر منصفانه قضاوت کنیم عملکرد آقای زنگنه خوب بوده و خود وی هم گفته هرکس که ادعا می‌کند می‌تواند بیش از این نفت صادر کند می‌تواند راهکار خود را ارائه دهد تا بررسی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: