تعداد بازدید : ۶۳۸
کد خبر : ۱۹۳۱۲۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: شرکت ملی نفتکش به دلیل تعدد نفتکش‌ها و جابجایی نفت به اقصی‌نقاط جهان، بزرگترین ناوگان حمل و نقل تانکر دنیا است.

به گزارش بورس نیوز، علی بختیار درخصوص مشکلات نفتکش‌های داخلی و دلایل وقوع حادثه اظهار کرد: «شرکت ملی نفتکش» به دلیل تعدد نفتکش‌ها و جابجایی نفت به اقصی‌نقاط جهان، بزرگترین ناوگان حمل و نقل تانکر دنیا بوده اما مسائلی مانند نبود امکانات لازم برای تعمیرات تخصصی، همراهی شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی و کمبود قطعات پس از تشدید تحریم‌ها، مشکلاتی برای شرکت ملی نفتکش به وجود آورده تا جایی که می‌توان دلیل وقوع حوادث و آتش‌سوزی‌های اخیر برای نفتکش‌ها را نبود تعمیرات تخصصی و نصب قطعات جدید دانست.

وی افزود: مجلس آماده است که به شرکت ملی نفتکش کمک کند. در این شرایط شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی همراهی کافی را با نفتکش‌های ایران ندارند اما راهکاری‌هایی برای دستبابی به بیمه بین‌المللی وجود دارد که اگر این تجربیات و راهکارها مورد استفاده قرار بگیرند مشکلات موجود رفع خواهند شد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در خانه ملت ادامه داد: تعداد کمی از نفتکش‌ها استیجاری هستند و گاهی حوادث حمل‌ونقل دریایی ناشی از مسائل فنی بوده بنابراین تعمیرات آن‌ها باید به موقع انجام شود، ضمن آنکه کمبود قطعات برای نفتکش‌ها در پی تحریم‌ها مشکلاتی را پدید آورده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم گفت: باید با برنامه‌ریزی دقیق از تخصص و دانش متخصصان داخلی برای تعمیر، بازسازی و ساخت نفتکش‌ها استفاده کرد. در این زمینه باید از توانمندی مجتمع‌های کشتی‌سازی و دیگر کشتی‌سازی‌های داخلی بیشتر استفاده شود و بحران ایجاد شده برای نفتکش‌ها را برطرف کرد.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: