کد خبر : ۱۹۳۱۷۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
وقتی خبر صادرات بعد از چند روز کهنه می‌شود و سهام‌ها حدود ۱۰درصد بالا می‌رود، دیگر اثر مثبتی در بازار وجود ندارد و از طرفی تا پایان فصل مجامع دو هفته‌ای دیگر زمان باقی نمانده اما شاخص نیز رشد خود را داشته و این احتمال وجود دارد که بازار در فاز اصلاح گام بردارد.

عمر کوتاه بازار سیمان/ صادرات نقطه موثر در رشد بازار سیمان

نادر جزایری،مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در خصوص روند سبز به قرمز بازار سیمان در روز جاری به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: سیمانی‌ها به صورت کلی به بحث صادرات متکی بوده و زمانی که خبر صادرات بعد از چند روز کهنه می‌شود و سهام‌ها حدود ۱۰درصد بالا می‌رود دیگر اثر مثبتی در بازار وجود ندارد، از طرفی فصل مجامع دو هفته دیگر تمام شده و شاخص نیز رشد خود را داشته است و این احتمال وجود دارد که بازار در فاز اصلاح برود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد : به طور کلی این گروه، بازاری دو الی سه روزه و گروهی کم گردش به نسبت دیگر گروه‌های بازار بوده در واقع بخاطر آنکه سهم‌های این گروه گردش چندان بالایی ندارند معمولا نسبت به دیگر گروه‌ها زودتر قرمزپوش می‌شوند و شاید این آلارمی برای سایر سهم‌های ضعیف‌تر بازار باشد؛ 

بنابراین اگر صادرات سیمانی‌ها در چرخه معمول خود قرار بگیرد و از سوی دیگر قیمت‌گذاری اصلی و واقعی بر کیسه‌های سیمان‌سازها لحاظ شود، بیشتر اوقات این گروه در بازارسرمایه روندی مثبتی را تجربه خواهد کرد اما نباید فراموش کرد که سیمانی‌ها معمولا عمر سه یا چهار روز در بازار دارند.

وی به میزان صادرات از کشورهای عراق و سوریه نیز اشاره داشت و عنوان کرد: صادرات زمینی سیمانی‌ها منتفی نشده اما باید سهامداران نسبت به پیگیری وضعیت صادرات این گروه حساس باشند تا از داغ شدن خبرهای صادراتی این گروه، سرمایه آنها سوخت نشود.

جزایری در خصوص افزایش قیمت ۳۷درصدی سیمان در بازار نیز گفت : افزایش نرخ‌ دلار و از سوی دیگر بهای تمام‌شده ساختمان به‌همراه کاهش ساخت‌و‌ساز جزو فاکتورهایی بوده که بازار سیمان طی این مدت تجربه کرده بنابراین این بازار کشش آنچنانی برای رشد نرخ ندارد.

کارشناس بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: فعالان بازار بخاطر نوسانات ارزی معمولا سود سهم خود را پیش‌خور کرده و در کل بازار عمده سیمان به صورت حقوقی فروشنده زیادی داشته و همین امور باعث کاهش توان در بازار می شود.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
بنظر من از این به بعد سیمانی ها ریزشی هستند بخاطر اینکه دیگه حرفی برای گفتند ندارند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.