تعداد بازدید : ۱۵۱۷
کد خبر : ۱۹۳۴۵۱
عضو هیات علمی دانشگاه در گفت و گو با بورس نیوز عنوان کرد
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
امسال روند برگزاری مجامع خوب بوده و درصد سود تقسیمی ها هم روندی مثبت داشته است ولی نباید انتظار سود زیاد از شرکت هایی داشت که با خروج پول دچار درماندگی مالی می شوند و سهامداران باید مراقب باشند که سود زیادی را تقسیم نکنند.

دو شاخص در انتخاب سهام ارزنده/سهامداران سود زیادی تقسیم نکنند

انتخاب بهترین هدف جهت سرمایه گذاری، از دغدغه های همیشگی سرمایه گذاران است، در پی نوسانات اخیر و عوامل تاثیرگذار داخلی و خارجی بر بازار ، سهامداران به دنبال سهام های ارزنده جهت سرمایه گذاری هستند اما بر چه اساس باید این انتخاب صورت گیرد.

در همین رابطه ، حسین ایزدی، عضو هیات علمی دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز گفت: در انتخاب سهام های ارزنده، دو شاخص وجود دارد، اول اینکه فروش آنها تضمین شده و داخلی باشد، یعنی مستلزم انتقال ارز به داخل کشور نباشد یا بر اساس پول ملی کشورهای طرف معامله با ایران صورت گیرد.

وی ادامه داد : دومین شاخص براساس تولید است، یعنی شرکت هایی انتخاب شوند که بیش از 70 درصد نهاده های تولیدشان در داخل کشور تهیه شود، برای مثال شرکت های دارویی مجبورند مواد اولیه یعنی همان سهم عمده خود را حتما از خارج وارد کنند و دچار تحریم می شوند ولی شرکت های دامداری ، علوفه مورد نیاز را از داخل تهیه می کنند و در نتیجه درمیزان تولید مشکلی ندارند.

این کارشناس بازار سرمایه در تحلیل فصل مجامع اظهار داشت: امسال روند برگزاری مجامع خوب بوده و درصد سود تقسیمی ها هم روندی مثبت داشته است ولی نباید انتظار سود زیاد از شرکت هایی داشت که با خروج پول دچار درماندگی مالی می شوند و سهامداران باید مراقب باشند که سود زیادی را تقسیم نکنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.