تعداد بازدید : ۵۹۵
کد خبر : ۱۹۳۴۷۵
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق آمارهای ارائه شده در وضعیت فعلی بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی محقق خواهد شد.

بدری با انتقاد از بی توجهی وزارت راه به ساماندهی خانه‌های خالی:

ابَرمالکان زیر منگنه سامانه جامع املاک کشور

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود، گفت: با تحقق این مسئله می‌توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی کرد.

مسکن

به گزارش بورس نیوز، صدیف بدری درباره فعالیت سلاطین مسکن در کلانشهرها، اظهار کرد: وجود ابرمالکان در شهرهایی مانند تهران از نظارت ناکافی و نبود سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی نشات گرفته و برخی در این وضعیت اقدام به خرید گسترده مسکن و خالی نگه داشتن آن‌ها برای کسب سود بیشتر می‌کنند.

وی افزود: طبق قانون، تکلیف دولت است که سامانه جامع املاک کشور را برای شناسایی مساکن در کشور راه‌اندازی کند، اما مـتأسفانه تا این لحظه هیچ اقدام مفیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای عمل به این مصوبه قانونی انجام نشده است.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود. با این اقدام می‌توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی و در جهت ساماندهی این مسئله گام برداشت.

بدری بیان کرد: طبق آمارهای ارائه شده در وضعیت فعلی بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی محقق خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در چند سال گذشته سازمان امور مالیاتی به دلیل اطلاعات ناکافی و جامع نتوانسته نسبت به خانه خالی از سکنه مالیات وضع کند، اما با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، سازمان مربوطه ابزار کافی برای اعمال قانون را دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی در وضعیت فعلی عزم جدی برای اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی را ندارد. بنابراین اگر اقدامی در چند سال اخیر صورت می‌گرفت، ما امروز شاهد وجود ابرمالکان در کشور نبودیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.