کد خبر : ۱۹۳۴۷۵
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق آمارهای ارائه شده در وضعیت فعلی بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی محقق خواهد شد.

بدری با انتقاد از بی توجهی وزارت راه به ساماندهی خانه‌های خالی:

ابَرمالکان زیر منگنه سامانه جامع املاک کشور

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود، گفت: با تحقق این مسئله می‌توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی کرد.

مسکن

به گزارش بورس نیوز، صدیف بدری درباره فعالیت سلاطین مسکن در کلانشهرها، اظهار کرد: وجود ابرمالکان در شهرهایی مانند تهران از نظارت ناکافی و نبود سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی نشات گرفته و برخی در این وضعیت اقدام به خرید گسترده مسکن و خالی نگه داشتن آن‌ها برای کسب سود بیشتر می‌کنند.

وی افزود: طبق قانون، تکلیف دولت است که سامانه جامع املاک کشور را برای شناسایی مساکن در کشور راه‌اندازی کند، اما مـتأسفانه تا این لحظه هیچ اقدام مفیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای عمل به این مصوبه قانونی انجام نشده است.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود. با این اقدام می‌توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی و در جهت ساماندهی این مسئله گام برداشت.

بدری بیان کرد: طبق آمارهای ارائه شده در وضعیت فعلی بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی محقق خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در چند سال گذشته سازمان امور مالیاتی به دلیل اطلاعات ناکافی و جامع نتوانسته نسبت به خانه خالی از سکنه مالیات وضع کند، اما با راه‌اندازی سامانه جامع املاک، سازمان مربوطه ابزار کافی برای اعمال قانون را دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی در وضعیت فعلی عزم جدی برای اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی را ندارد. بنابراین اگر اقدامی در چند سال اخیر صورت می‌گرفت، ما امروز شاهد وجود ابرمالکان در کشور نبودیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع " شتوکا " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: