کد خبر : ۱۹۳۴۷۶
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر میزان ساخت‌وساز در کشور بالا می‌رود و در پی آن بازار مسکن رونق می‌گیرد که این موضوع به نفع اقتصاد کشور بوده، زیرا بازار مسکن نقش و تأثیر 30 درصدی در اقتصاد دارد.

نقش 30 درصدی بازار مسکن در اقتصاد

به گزارش بورس نیوز، مجید کیانپور درخصوص ضرورت افزایش تسهیلات ساخت‌و‌ساز مسکن، اظهار کرد: در وضعیت فعلی برخی به دنبال افزایش وام خرید مسکن هستند، اما افزایش تسهیلات موجب تحریک بازار برای افزایش قیمت املاک خواهد شد.

وی افزود: در شرایط موجود اگر وام خرید مسکن افزایش یابد، این کار موجب می‌شود که مالکان به افزایش قیمت فروش کاذب ملک خود ترغیب شوند و از طرف دیگر خریداران نیز با توجه به افزایش تسهیلات به سمت خرید مسکن می‌روند، اما به دلیل تشدید همزمان قیمت با افزایش میزان وام، در نهایت خریداران موفق به خرید مسکن نمی‌شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در خانه ملت ادامه داد: به اعتقاد من در وضعیت فعلی افزایش تسهیلات ساخت مسکن از اولویت بالایی برخوردار است، زیرا با تحقق این مسئله، میزان ساخت‌وساز در کشور بالا می‌رود و در پی آن بازار مسکن رونق می‌گیرد که این موضوع به نفع اقتصاد کشور بوده، زیرا بازار مسکن نقش و تأثیر 30 درصدی در اقتصاد دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: افزایش وام ساخت‌وساز مسکن موجب تولید گسترده مسکن در کشور شده که نتیجه این اقدام افزایش عرضه و کاهش تقاضا و در نهایت کاهش قیمت مسکن را در پی دارد. بنابراین نفع افزایش تسهیلات ساخت‌وساز مسکن بسیار بیشتر از نفع افزایش وام خرید مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در شرایط فعلی به دنبال افزایش 60 درصدی میزان تسهیلات ساخت‌وساز مسکن بوده که این مسئله می‌تواند کمک موثری به سازندگان برای تولید بیشتر مسکن کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.