تعداد بازدید : ۸۲۰
کد خبر : ۱۹۳۴۷۹
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از موضوعات اصلی در مساله اقتصادی موضوع مرتبط با مالیات‌ها بوده و این روش یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد شرکت‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، معصومه ترکمان احمدی درباره معافیت مالیاتی اظهارکرد: یکی از موضوعات اصلی در مبحث اقتصادی مبحث مرتبط با مالیات‌ها بوده و این روش یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد شرکت‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: این نوع درآمد برای دولت‌ها دارای جذابیت بوده و از طرف دیگر هرگونه کاهش، تخفیف یا معافیت درباره مالیات‌ها برای پرداخت‌کنندگان آن امتیاز محسوب می‌شود. البته به خاطر داشته باشید که با توجه به موارد کاربردهای متفاوت معافیت مالیاتی در این خصوص اختلاف نظر فراوانی وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: به طور قطع، این مهم برای شرکت‌هایی که با زیان‌انباشته بالا و حقوق صاحبان سهام منفی و دارایی‌های فراوان هستند جذابیت بیشتری دارد، زیرا با معافیت مالیاتی که از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای شرکت فراهم می‌شود، طرفداران به خصوص هر چند در کوتاه‌مدت برای سهم ایجاد می‌شود.

ترکمان احمدی تصریح کرد: حال اگر شرکتی زیان‌انباشته نداشته و اقدام به تجدید ارزیابی کند، نمی‌توان گفت که این اقدام از بُعد تغییرات قیمتی در بازار سهام به نفع سهامداران باشد، بنابراین لازم است بر روی جذابیت‌های آتی برای اینگونه سهام با حقوق صاحبان سهام مثبت بیشتر کار شود.

وی تاکید کرد: به نظر میرسد در شرایط فعلی این معافیت‌ها فقط یک ابزار حسابداری برای شرکت‌هایی است که توان کنترل بهینه عملیات خود را ندارند؛ درواقع آنها از این روش استفاده می‌کنند تا ورشکستگی که در حال حاضر گریبان آنها را گرفته به تعویق بیفتد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اگر شرکت‌هایی که از این معافیت استفاده می‌کنند، نتوانند در ادامه، دخل و خرج خود را کنترل و وضعیت خود را بهبود ببخشند، قطعا در سال‌های بعد با مشکل مواجه خواهند شد و دیگر دارایی ندارند که بخواهند تجدید ارزیابی‌اش کنند.

ترکمان احمدی در رابطه با سهام بنیادی گفت: به نظر من انتخاب سهام بنیادی تنها از طریق سایت کدال امکان‌پذیر است. به این معنی که با مطالعه دقیق و پیوسته کدال می‌توان حتی از داخل صنایع نامناسب نیز سهام خوب و ایده‌آل را برای سرمایه‌گذاری پیدا کرده و بازده شیرینی کسب کرد. بنابراین کدال و صورت‌های مالی ابزارهای مناسبی برای تشخیص سهام بنیادی است؛ همچنین با چاشنی تکنیکال می‌توانید نقاط مناسب ورود و خروج به سهام را برای انجام بهتر معاملات به طور مناسبتری تشخیص داد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: