کد خبر : ۱۹۳۴۹۸
مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه از مهمترین نهادهای مالی است که نسبت به بازارهای دیگر مزایای بیشتری داشته و نقش مهمی در رونق بنگاه‌های اقتصادی و رشد و اشتغال ایفا می‌کند. زیرا اکثریت شرکت‌های فعال و موثر در اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند.

به گزارش بورس نیوز، حسن قالیباف اصل درباره اینکه در برخی روزها بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بازار سرمایه معامله صورت می‌گیرد، اظهار کرد: اگر این حجم از پول به بازارهای موازی می‌رفت، موجب تشدید تورم و گرانی و بروز چالش در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی می‌شد .

وی افزود: بازار سرمایه از مهمترین نهادهای مالی است که نسبت به بازارهای دیگر مزایای بیشتری داشته و نقش مهمی در رونق بنگاه‌های اقتصادی و رشد و اشتغال ایفا می‌کند. زیرا اکثریت شرکت‌های فعال و موثر در اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند.

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران تاکید کرد: کارکرد اصلی بازار سرمایه، جمع‌آوری نقدینگی از سطح جامعه و هدایت آن به سمت تولید است.

قالیباف اصل ادامه داد: از آنجا که پول‌های خرد سهامداران به آرامی جذب و تجمیع می‌شود و در نهایت در اختیار بنگاه‌های اقتصادی فعال و چرخه تولید قرار می‌گیرد، بنابراین تامین مالی توسط بازار سرمایه، یک تامین مالی کاملا سالم، رقابتی و شفاف است .

وی بیان کرد: مهندسین مالی بر اساس نیازهای روز اقتصادی و تامین مالی، ابزار مالی تهیه می‌کنند و در حال حاضر تامین مالی در بازار سرمایه نسبت به سال‌های گذشته ساده‌تر و آسان‌تر صورت می‌گیرد که این هم یکی از مزایای این بازار است.

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران توضیح داد: امروز بازار سرمایه از جهت تامین مالی اهمیتی بیش از پیش گسترش یافته و با توسعه ابزارهای نوین، زمان مناسبی به وجود آمد که بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های توسعه‌ای پروژه‌های خود را از طریق این بازار تامین مالی کنند.

قالیباف اصل سپس با اشاره به عرضه‌های اولیه و نقش آن در تعادل بازار اظهار داشت: گاهی در زمان رونق بازار، آنطور که انتظار می‌رود عرضه ای رخ نمی‌دهد و اتفاقا تمایل به عرضه در روزهای رکود ، بیشتر وجود دارد که تاکید می‌شود برای عرضه‌ها باید از فضای رونق استفاده کرد تا بازار نیز متعادل‌تر شود .

وی در پایان تاکید کرد: سهامداران عمده باید از وضعیت رونق بازار نهایت استفاده را داشته باشند ؛ دیگر سهامداران هم که در این بازار سرمایه گذاری می‌کنند باید با مطالعه، دقت و صبر و حوصله عمل کنند و صرف اینکه بازار چند روز مثبت و چند روز منفی می‌شود تصمیم به خرید یا فروش نگیرند، بلکه با اتکا به اطلاعات دقیق و تحلیل‌های صحیح تصمیم گیری کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: