تعداد بازدید : ۷۸۵
کد خبر : ۱۹۳۴۹۸
مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه از مهمترین نهادهای مالی است که نسبت به بازارهای دیگر مزایای بیشتری داشته و نقش مهمی در رونق بنگاه‌های اقتصادی و رشد و اشتغال ایفا می‌کند. زیرا اکثریت شرکت‌های فعال و موثر در اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند.

به گزارش بورس نیوز، حسن قالیباف اصل درباره اینکه در برخی روزها بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بازار سرمایه معامله صورت می‌گیرد، اظهار کرد: اگر این حجم از پول به بازارهای موازی می‌رفت، موجب تشدید تورم و گرانی و بروز چالش در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی می‌شد .

وی افزود: بازار سرمایه از مهمترین نهادهای مالی است که نسبت به بازارهای دیگر مزایای بیشتری داشته و نقش مهمی در رونق بنگاه‌های اقتصادی و رشد و اشتغال ایفا می‌کند. زیرا اکثریت شرکت‌های فعال و موثر در اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند.

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران تاکید کرد: کارکرد اصلی بازار سرمایه، جمع‌آوری نقدینگی از سطح جامعه و هدایت آن به سمت تولید است.

قالیباف اصل ادامه داد: از آنجا که پول‌های خرد سهامداران به آرامی جذب و تجمیع می‌شود و در نهایت در اختیار بنگاه‌های اقتصادی فعال و چرخه تولید قرار می‌گیرد، بنابراین تامین مالی توسط بازار سرمایه، یک تامین مالی کاملا سالم، رقابتی و شفاف است .

وی بیان کرد: مهندسین مالی بر اساس نیازهای روز اقتصادی و تامین مالی، ابزار مالی تهیه می‌کنند و در حال حاضر تامین مالی در بازار سرمایه نسبت به سال‌های گذشته ساده‌تر و آسان‌تر صورت می‌گیرد که این هم یکی از مزایای این بازار است.

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران توضیح داد: امروز بازار سرمایه از جهت تامین مالی اهمیتی بیش از پیش گسترش یافته و با توسعه ابزارهای نوین، زمان مناسبی به وجود آمد که بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های توسعه‌ای پروژه‌های خود را از طریق این بازار تامین مالی کنند.

قالیباف اصل سپس با اشاره به عرضه‌های اولیه و نقش آن در تعادل بازار اظهار داشت: گاهی در زمان رونق بازار، آنطور که انتظار می‌رود عرضه ای رخ نمی‌دهد و اتفاقا تمایل به عرضه در روزهای رکود ، بیشتر وجود دارد که تاکید می‌شود برای عرضه‌ها باید از فضای رونق استفاده کرد تا بازار نیز متعادل‌تر شود .

وی در پایان تاکید کرد: سهامداران عمده باید از وضعیت رونق بازار نهایت استفاده را داشته باشند ؛ دیگر سهامداران هم که در این بازار سرمایه گذاری می‌کنند باید با مطالعه، دقت و صبر و حوصله عمل کنند و صرف اینکه بازار چند روز مثبت و چند روز منفی می‌شود تصمیم به خرید یا فروش نگیرند، بلکه با اتکا به اطلاعات دقیق و تحلیل‌های صحیح تصمیم گیری کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.