تعداد بازدید : ۵۸۳
کد خبر : ۱۹۳۵۴۶
رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک صتعت و معدن اعلام کرد؛
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
آموزش جزو لاینفک سرمایه‌گذاری است و یک سرمایه‌گذار باید آموزش‌های خاص خود را ببیند. با طراحی این بسته آموزشی یا دوره جامع مهارت آموزشی، تلاش کردیم که بخشی از این اهداف را پوشش دهیم.

ارتقای سواد مالی سرمایه‌گذاران با طرح جامع آموزشی / بازار سرمایه نیازمند آموزش است

 سید مرتضی علوی صدر رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک صتعت و معدن در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: کارگزاری بانک صنعت و معدن در ارکان بازار سرمایه یک کارگزاری بانکی دولتی است و در تمام این سال‌ها با زحمات مدیران و کارمندان خود توانسته است جایگاه خیلی خوبی را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: با رویکرد جدید حاکم بر کارگزاری نسبت به موضوع آموزش نگاه ویژه‌ای داریم. معتقدیم که با تلاش و ایجاد یک تیم کارشناسی زبده میتوان یک کار آموزشی و موضوعات جانبی آن را طوری طراحی کرد که در نهایت منجر به سواد مالی و آشنایی احاد مردم با بازار سرمایه شود.

علوی با تاکید بر این مهم و این که کمک کنیم که مشتاقان ورود به بازار سرمایه موقعیت‌ها را بهتر بشناسند و تصمیم‌گیری‌هایشان به‌هنگام و درست باشد؛ گفت: در مرکز آموزش کارگزاری بانک صنعت و معدن دوره‌های تک درس به صورت تخصصی مطابق مصوباتی که از کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه اخذ شده، برگزار میشود اما به مدد همکاران واحد برنامه ریزی آموزشی یک بسته جامع را طراحی کردیم با عنوان "دوره جامع مهارت آموزی سرمایه‌گذار موفق" و معتقدیم که با اجرای این بسته آموزشی شرکت کنندگان در این دوره که 12 کارگاه آموزشی است مهارتشان به حدی از میزان قابل قبول در بازار میرسد که میتوانند نسبت به انتخاب سهام انتخاب خوبی داشته باشند و حتی میتوانند مورد مشاوره قرار بگیرند.

وی افزود: این بسته آموزشی کمک میکند که پیچیدگی‌های بازار سرمایه برطرف شود و افراد با نگاه خاصی نسبت به فعالیت در بازار سرمایه اقدام کنند و به سرمایه‌گذاری روی آورند. بازار سرمایه پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و معتقدیم افراد، دانشجویان، زنان خانواده میتوانند به بازار ورود کنند و با سرمایه‌گذاری مناسب سود‌های خوبی کسب کنند. مجموع سیکل آموزش شامل سرمایه‌گذاری، آموزش و معامله میشود. آموزش بخشی از ارکان سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذار باید مرتبا خود را به جعبه ابزاری مجهز کند که بتواند در بازار حضور موفقی داشته باشد.

علوی اظهار داشت: دوره مذکور در دو بازه 3 ماهه و 6 ماهه برگزار میشود. به گونه ای برنامه‌ریزی شده که در روزهای پنجشنبه به صورت صبح تا بعد از ظهر با پذیرایی میان وعده و ناهار یا به صورت نیمروز پنجشنبه یا بعد از ظهر یک روز وسطه هفته میتوانند در دوره 3 ماهه و 6 ماهه شرکت کنند.

رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک صتعت و معدن اعتقاد دارد: ورود و خروج افراد و نقدینگی اگر مهندسی نشود مشکلات فراوانی برای بازار و سرمایه‌گذاران ایجاد میکند. همان اتفاقی که در بازارهای موازی مثل سکه، طلا، مسکن افتاد. اگر افراد با مختصات بازار سرمایه که مولفه‌های اقتصاد بر آن حاکم است آشنا شوند طبیعتا اینجا را محمل خوبی میدانند برای اینکه به صورت مستمر در این بازار حضور داشته باشند و با فاکتور صبر و زمان سودهای خوبی را به دست آورند. سود حاصل از سرمایه‌گذاری ناشی از دو مولفه است. یکی از افزایش قیمت سهم و دیگر ناشی از تقسیم سود که شرکت‌ها در مجامع انجام میدهند، افراد میتوانند به سود دست یابند.

وی گفت: برای تامین مالی شرکت‌های بزرگ که میخواهند به تامین مالی مبادرت کنند، نیاز به آموزش احساس میشود. یکی از راه‌های تامین مالی برای پروژه‌ها، شبکه بانکی است. اما تامین مالی پروژه و طرح‌های شرکت‌های صنعتی و خدماتی میتواند از طریق بازار سرمایه انجام شود. کارگزاری‌های تامین سرمایه که در این حوزه حضور دارند میتوانند نقش مؤثری ایفا کنند. بازار سرمایه یکی از راه‌های مهم و اصلی تامین سرمایه شرکت‌ها و پروژه‌های بزرگ است.

علوی ضمن اذعان به این نکته که کارگزاری بانک صنعت و معدن تمرکز خود را بر معاملات بورس و اوراق بهادار و بورس کالا گذاشته، ادامه داد: بخشی از انرژی این کارگزاری صرف آموزش آحاد مردم میشود. امکانات و زیرساخت خیلی خوبی برای آموزش فراهم شده و اعتقاد داریم که برای ایفای نقش اجتماعی خودمان که همان ارتقای سواد مالی جامعه است، میتوانیم مثمرثمر باشیم تا دانش تخصصی افراد به اضافه مهارت‌هایشان ارتقا پیدا کند. به این ترتیب، با برگزاری کلاس‌ها و دوره‌ها دوستان داشته‌های خودشان را طبقه بندی میکنند و نسبت به موضوع بازار سرمایه به مختصاتی دست مییابند که برای سرمایه‌گذاری تصمیم بهتری بگیرند.

وی اظهار داشت: هدف اصلی کارگزاری بانک صنعت و معدن از این که به موضوع آموزش ورود پیدا کرد این است که بتوانیم کمک کنیم سرمایه‌گذار موفق وارد بازار سرمایه شود. موفقیت مولفه ای نیست که فقط کسب شود و حفظ آن نیاز به مولفه‌های خاص خود دارد. سرمایه‌گذاری که بخواهد وارد بازار سرمایه شود و موفقیت کسب کند باید راه طولانی را طی کند. آموزش جزو لاینفک سرمایه‌گذاری است و یک سرمایه‌گذار باید آموزش‌های خاص خود را ببیند. با طراحی این بسته آموزشی یا دوره جامع مهارت آموزشی، تلاش کردیم که بخشی از این اهداف را پوشش دهیم.

رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک صتعت و معدن در خاتمه گفت: کارگزاری بانک صنعت و معدن تمام اراده خود را گذاشته تا نقش ارزنده ای را به عنوان یک کارگزاری بانکی-دولتی ایفا کند. به‌خصوص در بحث آموزشی مکلف هستیم با امکاناتی که در اختیار داریم، به نحو احسن حضور خود را نشان دهیم و از دوستانی که علاقمند هستند وارد بازار سرمایه شوند، بحث آموزش را جدی بگیرند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.