کد خبر : ۱۹۳۵۴۷
تکرار رویه کاهش سود شرکت‌های بیمه در گزارش‌های حسابرسی شده
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
عامل اصلی تفاوت و کاهش سود خالص در مقایسه با گزارش حسابرسی نشده، افزایش اعمال ذخایر مربوط به خسارت است که با افزایش بیش از 450 میلیارد ریالی نسبت به گزارش حسابرسی شده مواجه بوده است.

افت 20 درصدی سود خالص بیمه کوثر در گزارش حسابرسی شدهتکرار رویه کاهش سود شرکت‌های بیمه در گزارش‌های حسابرسی شده

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت بیمه کوثر بر اساس صورت‌های مالی سالیانه حسابرسی شده منتهی به پایان اسفند ماه 1397، سود خالص 1.773 میلیارد ریالی و معادل 709 ریال به ازای هر سهم را محقق کرده و این در حالی است که در گزارش حسابرسی نشده شرکت شاهد شناسایی مبلغ 2.200 میلیارد ریالی بودیم و به این ترتیب همانند رویه سال‌های اخیر شاهد کاهش محسوس سود خالص شرکت‌های بیمه‌ای در گزارش حسابرسی شده در مقایسه با گزارش‌های حسابرسی نشده هستیم.

عامل اصلی تفاوت و کاهش سود خالص در مقایسه با گزارش حسابرسی نشده، افزایش اعمال ذخایر مربوط به خسارت است که با افزایش بیش از 450 میلیارد ریالی نسبت به گزارش حسابرسی شده مواجه بوده است.

حق بیمه‌های صادر شده سال 97 و همچنین بیمه‌های اتکایی قبولی در این سال با 35 درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن به بیش از 15 هزار میلیارد ریال رسیده است.

افت 20 درصدی سود خالص بیمه کوثر در گزارش حسابرسی شدهتکرار رویه کاهش سود شرکت‌های بیمه در گزارش‌های حسابرسی شده

بیمه‌های شخص ثالث، عمر، عمر و پس انداز و درمان بیشترین سهم را از حق بیمه‌های صادر شده شرکت به خود اختصاص داده اند. بیش از یک سوم از کل حق بیمه‌های صادر شده مربوط به بیمه شخص ثالث و بیش از یک سوم نیز مربوط به گروه بیمه‌های درمان و عمر است.

سود خالص شرکت در مقایسه با سال مالی قبل از ان رشد سنگین 162 درصدی را داشته است که بخش مهمی از آن مربوط به رشد درامدهای سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی بیمه‌ای و کسب سایر درآمدهای غیرعملیاتی بوده است.

شرکت بیمه کوثر درسال گذشته درآمد سرمایه‌گذاری 3.024 میلیارد ریالی را شناسایی کرده و این در حالی است که مبلغ این بخش از درآمدهای شرکت در سال 96 به میزان 1.233 میلیارد ریال بوده است.

افزایش در حدود 1.800 میلیارد ریالی سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت عمدتا به دلیل محقق شدن سود فروش سرمایه‌گذاری‌های بورسی به مبلغ 1.800 میلیارد ریال (سال قبل 388 میلیارد ریال) و درآمد سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مبلغ 995 میلیارد ریال (سال گذشته 193 میلیارد ریال) بوده است. همچنین این شرکت در سال 97 مبلغ 336 میلیارد ریال (سال قبل 32 میلیارد ریال) سایر درآمدها بابت سود تسعیر ارز و سود فروش دارایی‌های شناسایی کرده است.

نکته قابل ذکر به سهامداران شرکت ماهیت غیرتکرار شونده برخی درامدهای سرمایه‌گذاری شرکت به مبالغ ثبت شده در سال گذشته که از جمله می توان به احتمال اندک تحقق مجدد سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت و همچنین سود فروش دارایی‌های دیگر شرکت اشاره کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.