تعداد بازدید : ۹۱۳
کد خبر : ۱۹۳۵۵۹
عضو هیات رییسه انجمن قیر ایران در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
حتی اگر به دلیل مشکلات و محدودیت های تحریم ها ناچار به عرضه محصول با قیمت پایین تر باشیم، تخفیف ۳۰ تا ۴۰ دلاری منطقی است؛ نه ۱۲۰ دلاری! اصلاح قیمت قیر مهمترین استراتژی انجمن قیر خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز، «تولیدکنندگان قیر» هم صاحب انجمن صنفی شدند.

حسن تاجیک عضو هیات رییسه موسس انجمن تولیدکنندگان قیر در گفتگو با بورس نیوز ضمن اعلام این خبر بیان کرد: انجمن قیر ایران با ۶۸ عضو اولیه تشکیل و به ثبت رسیده و ضمنا هیات مدیره نیز انتخاب شده است. 

وی افزود: هدف اصلی از تشکیل انجمن قیر ایران، حفاظت و صیانت از کیفیت و کمیت قیر است. قیر ایران ۶۰ تا ۱۲۰ دلار کمتر از قیمت های جهانی است و امیدواریم فاصله قیمت قیر ایران با قیمت های جهانی کاهش یابد. حتی اگر به دلیل مشکلات و محدودیت های تحریم ها ناچار به عرضه محصول با قیمت پایین تر باشیم، تخفیف ۳۰ تا ۴۰ دلاری منطقی است؛ نه ۱۲۰ دلاری! اصلاح قیمت قیر مهمترین استراتژی انجمن قیر خواهد بود.


فعال صنعت قیر تصریح کرد: برخی تولیدکنندگان قیرهای کم کیفیت هم مجوز عرضه در بورس کالا را دارند. اصلاح کیفی قیر نیز از اهداف اصلی انجمن است.

تاجیک در ادامه با اشاره به کاهش تولید نفت کوره ۱۸۰ توسط پالایشگاه ها گفت: با تغییراتی که در عرضه پالایشگاه ها صورت گرفته، حجم تولید قیر در کشور تا حدود ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت. رسالت انجمن این است که با همدلی و هماهنگی بین اعضای انجمن، بازاری برای فروش مازاد قیر تولیدی شناسایی گردد. با این شرایط، چشم انداز روشنی برای صنعت قیر کشور متصور هستیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.