تعداد بازدید : ۴۲۴
کد خبر : ۱۹۳۵۸۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من بهترین راهکار در کوتاه‌مدت، این است که مردم را به نخریدن مسکن تشویق کنیم. زمانی که وزیر راه اعلام می‌کند که مردم خانه نخرند تا ارزان شود، یعنی زمینه برای کاهش قیمت‌ها وجود دارد

به گزارش بورس نیوز، مجید کیانپور از ادامه افزایش قیمت مسکن در کلانشهرها به ویژه پایتخت، انتقاد و اظهار کرد: متأسفانه قیمت مسکن ماهانه و روزانه در حال افزایش بوده و در این رابطه تاکنون اقدام قابل قبولی انجام نگرفته است.

وی افزود: البته افزایش قیمت مسکن تنها به بخش خرید و فروش این بازار اثر نمی‌گذارد، بلکه افزایش قیمت‌ها، بازار اجاره مسکن را نیز دچار تلاطم کرده است. طوری که در وضعیت فعلی با فرارسیدن فصل تابستان، مستأجران برای اجاره خانه با مشکل مواجه شده‌اند.

نماینده مردم دورود و ازنا در خانه ملت ادامه داد: مطمئنا دلیل اصلی افزایش قیمت در بازار مسکن، افزایش تقاضا و کاهش عرضه است. بنابراین خیلی زود وزارت راه و شهرسازی باید راه حلی برای کاهش تقاضا در بازار مسکن بیندیشد.

کیانپور تاکید کرد: به نظر من بهترین راهکار در کوتاه‌مدت، این است که مردم را به نخریدن مسکن تشویق کنیم. زمانی که وزیر راه اعلام می‌کند که مردم خانه نخرند تا ارزان شود، یعنی زمینه برای کاهش قیمت‌ها وجود دارد، البته امروز در میان مردم نیز این مطرح می‌شود که قیمت‌ها پایین می‌آید و این موضوع سبب شده که میزان معاملات مسکن به شدت کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: به طور حتم اگر روند خرید و فروش مسکن و گرایش مردم برای خرید خانه ادامه یابد، در آینده‌ای نزدیک قیمت‌ها در مسیر نزولی قرار می‌گیرد و این موضوع به نفع سازندگان بوده و منافع بسیاری را برای خریداران در پی دارد.

وی تصریح کرد: البته این راهکارها در کوتاه‌مدت برای مدیریت بازار مسکن بوده، از این رو دولت در راستای سیاست‌های میان‌مدت و بلندمدت خود برای تولید انبوه مسکن اقدام کند. البته در چند ماه اخیر سیاست‌هایی در این عرصه طراحی شده، اما متأسفانه هنوز این رویکردها عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت به جای آوردن طرح‌های تولید مسکن بر روی کاغذ، باید آن‌ها را در عرصه میدانی پیاده کند؛ تا در سال‌های آینده با تولیدخانه‌های جدید، عرضه افزایش یافته و تقاضا برای خرید مسکن کاهش یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
گفت‌وگوی ویژه بورس‌نیوز با خواجه‌نصیری
خواجه‌نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن، امروز مقابل دوربین بورس‌نیوز نشست.