تعداد بازدید : ۸۹۲
کد خبر : ۱۹۳۶۲۰
شفاف‌سازی در خصوص تسویه بدهی سنواتی به بانک سپه منتشر شد؛
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
در صورت واگذاری اموال و املاک شرکت و همچنین فروش یا تهاتر سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید قادر به شناسایی سود غیرعملیاتی سنگینی از محل واگذاری این دارایی‌ها خواهد بود.

شفاف‌سازی سرمایه گذاری امید در خصوص تسویه بدهی سنواتی به بانک سپه

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید که در سال گذشته متحمل هزینه مالی سنگینی بابت جرایم دیرکرد عدم پرداخت سود سهام بانک سپه شده بود، در سال جاری برنامه جامعی در جهت بازپرداخت این بدهی ها در جهت کاهش و حذف هزینه‌های مالی خود گرفته که این موضوع را در نامه شفاف‌سازی نحوه بازپرداخت مطالبات سنواتی بانک سپه تشریح کرده است.

بر اساس صورت‌های مالی شرکت، مانده مطالبات بانک سپه در بخش سود سهام و همچنین جرایم دیرکرد بازپرداخت مطالبات در دو سرفصل سود سهام پرداختنی و حساب‌های پرداختنی غیرتجاری به ترتیب شامل ۳۸.۱۲۹میلیارد ریال و ۱۱.۰۰۰میلیارد ریال بوده که در مجموع این شرکت بیش از ۴۹هزار میلیارد ریال بدهی سنواتی به بانک سپه است.

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید بر اساس جدول زیر برنامه بازپرداخت این بدهی را در فرآیند انجام دارد و تاکنون نیز بخشی از این مطالبات به مبلغی بیش از ۶.۸۰۰میلیارد ریال به بانک سپه از طریق پرداخت سود نقدی، تهاتر سهام و انتقال املاک صورت پذیرفته است. 

در جدول زیر پرداخت های صورت گرفته و همچنین سایر برنامه‌های اصلی شرکت در جهت بازپرداخت و تسویه کامل این مطالبات را مشاهده می‌کنید:

شفاف‌سازی سرمایه گذاری امید در خصوص تسویه بدهی سنواتی به بانک سپه

لازم به ذکر است، در صورت واگذاری اموال و املاک شرکت و همچنین فروش یا تهاتر سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید قادر به شناسایی سود غیرعملیاتی سنگینی از محل واگذاری این دارایی‌ها خواهد بود و همان گونه که در جدول نیز قابل مشاهده است، سود ناشی از فروش و واگذاری این دارایی‌ها با توجه به بهای تمام شده آنها در ترازنامه شرکت به بیش از ۳۲هزار میلیارد ریال و معادل ۱.۰۷۰ریال به ازای هر سهم می‌رسد.

مبالغ به میلیارد ریال

شفاف‌سازی سرمایه گذاری امید در خصوص تسویه بدهی سنواتی به بانک سپه


ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
به نظر میاد با پرداخت مطالبات سهامدار عمده، یکی از ریسک های اصلی وامید از بین بره.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: