تعداد بازدید : ۶۱۴
کد خبر : ۱۹۳۶۴۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز تاکید کرد
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
با توجه به بسته شدن بسیاری از سهم های بزرگ به خاطر مجامع، طی دو هفته دیگر ، بازار دچار کاهش حجم معاملات خواهد شد و از سوی دیگر ، فشار روی خرید سهام های کوچکتر که در مجمع حضور داشته اند ، افزایش خواهد یافت.

کاهش حجم معاملات تا دو هفته دیگر/صنایع پالایشگاهی پیش قراول بازار

علیرضا قدرتی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین در ارزیابی بازار روز جاری به خبرنگار بورس نیوز گفت: بازار امروز به طور سنتی با توجه به رسیدن فصل مجامع و بسته شدن سهام های بزرگ، دچار عرضه و تقاضای زیادی شده و یکسری از افرادی که تمایل به شرکت در مجامع ندارند، اقدام به فروش سهام خود کرده اند.

وی در ادامه گفت: نکته قابل توجه امسال این است که سود تقسیمی شرکت های بزرگ و زمان پرداخت آنها نسبت به سال گذشته کمی کم رنگ تر شده و تمایل سهام داران خرد را برای حضور در مجامع شرکت ها کمتر کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود : با توجه به بسته شدن بسیاری از سهم های بزرگ به خاطر مجامع، طی دو هفته دیگر ، بازار دچار کاهش حجم معاملات خواهد شد و از سوی دیگر ، فشار روی خرید سهام های کوچکتر که در مجمع حضور داشته اند ، افزایش خواهد یافت.

قدرتی ادامه داد : در مجموع وضعیت بازار نرمال پیش بینی می شود و باید منتظر گزارش های اخر فصل تیرماه باشیم که بتوانیم درمرداد تصمیم بهتری بگیریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین در خصوص سهم های ارزنده بازار گفت : صنایع پالایشگاهی با توجه به افزایش دلار نرخ نیمایی و افزایش کرک اسپرد پالایشی و همچنین عدم رشد سهام شرکت های پالایشی پیش قراول و با پتانسیل ترین گروه برای رشد خواهند بود . در ادامه سهام فلزی و معدنی پس از مجامع گزینه‌های مناسبی خواهند بود و می توانند بازدهی خوبی داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
گفت‌وگوی ویژه بورس‌نیوز با خواجه‌نصیری
خواجه‌نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن، امروز مقابل دوربین بورس‌نیوز نشست.