کد خبر : ۱۹۳۶۸۳
مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد:
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد گفت: طراحی سیستم کنترل ریسک برای بازار سرمایه ما موضوعی ضروری به حساب می‌آید اما زمان اجرای آن نیز بسیار پراهمیت است.

به گزارش بورس نیوز، جواد عشقی‌نژاد، درباره عملیاتی شدن فاز جدید سامانه نامک اظهار کرد: طراحی سیستم کنترل ریسک برای بازار سرمایه ما موضوعی ضروری به حساب می‌آید اما زمان اجرای آن نیز بسیار پراهمیت است.

وی افزود: با سیستم‌های کنترلی نوین و توسعه‌یافته مثل نامک، می‌توان از یک سو تقاضای بازار را کنترل کرد و در سوی دیگر به تقسیم‌بندی بازارها باید توجه داشت و این ریسک را در بازار کاهش دهیم.

عشقی‌نژاد درباره فعالیت مرحله جدید سامانه نامک بیان کرد: با راه‌اندازی و آغاز فعالیت این سامانه، ریسک خرید‌های بدون دارایی و بدون توان مالی به این سبک کنترل می‌شود و یکی از ریسک‌های صنعت کارگزاری به این ترتیب از بین می‌رود.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در ادامه افزود: حجم نقدینگی در کشور بسیار زیاد است و انتظار می‌رود که اندازه بازار سرمایه نیز تا حدودی متناسب با این حجم نقدینگی رشد کند . لذا اصلاح روند تقسیم بندی در بازار می‌تواند موجب نظام مندی بازار سرمایه شود.

عشقی‌نژاد درخصوص روند تأمین مالی از بازار سرمایه گفت: بنگاه‌های اقتصادی ما هنوز هم روش‌های تأمین مالی سنتی که اغلب بانک‌محور هستند را ترجیح می‌دهند اما در این بین، باید گفت که بازار سرمایه ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای تأمین مالی دارد که می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای بانک‌ها باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: