تعداد بازدید : ۲۲۷۱
کد خبر : ۱۹۳۷۶۹
با مجامع باشید؛
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پارس خودرو با نماد «خپارس» برگزار شد.
بدهکاری پارس‌خودرو چگونه از مجمع بیرون می‌آید!

به گزارش بورس نیوز، طبق گفته‌های غلامرضا ابوترابی مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت پارس خودرو اوراق رهنی به ارزش ۳۵۴میلیارد تومان در دست اقدام دارد و  امیدواریم بخش عمده این اوراق در سال۹۸ منتشر شود.
حال باید تاثیر این اوراق را بر این شرکت را ارزیابی کرد اما نگاهی به آمارهای این شرکت در سه‌ماهه ابتدایی سال حاکی از آن است که پس از شرکت‌های خودرو سازی ایران خودرو و سایپا این بار نوبت به شرکت پارس خودرو رسید تا با شناسایی زیانی ۱۱.۸۶۳ میلیارد تومانی، خود را در جمع زیانده‌ترین شرکت‌های بورسی مطرح کند.

این نکته که سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه با چه منطقی سهام شرکتی را با زیان انباشته‌ای ۲۱.۳۳۷ میلیارد ریالی می‌خرند آن هم در حالی که حاصل عملکرد غرورآفرین این شرکت در سال مالی ۱۳۹۶ تنها منجر به تحقق سود خالصی ۱۷۲ میلیارد ریالی شده بود، بماند، اما گزارش کنونی، خیال مدیران را از نحوه برگزاری مجامع عمومی این شرکت به دلیل عدم وجود چالش‌های جدی و حتی تقسیم سود راحت کرده است.

سرمایه در گردش منفی بیش از ۲۷.۰۰۰ میلیارد ریالی، زیان‌انباشته‌ای بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریالی، افزایش بیش از ۷۳۰۰ میلیارد ریالی و ...، تنها گوشه‌ای از دستاورد‌های مدیران توانمند این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷ است.

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی این شرکت می‌توان به کاهش در حدود ۴۵ درصدی تولید و فروش انواع خودرو‌های سواری، ریچ P۲۷ و خانواده x۱۰۰ به عنوان اصلی‌ترین محصولات اشاره کرد که بی‌شک کاهش این مقادیر در سال مالی جاری هم زیانی به مراتب سنگین‌تر به شرکت تحمیل خواهد کرد.

از دیگر نکات قابل تامل گزارش منتشر شده این شرکت تحقق زیان ناخالص عملیاتی به مبلغ ۳، ۹۸۱ میلیارد ریال می‌باشد در حالی که این رقم در سال مالی ۱۳۹۶ در حدود ۵.۳۳۴ میلیارد ریال سود بوده است.

رشد بیش از ۹۵ درصدی هزینه‌های مالی، ۳۳۲ درصدی سایر هزینه‌های عملیاتی نیز از دیگر عوامل شناسایی زیان سنگین ۱۱.۸۶۳ میلیارد ریالی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷ است.


مجمع این شرکت با حضور با حضور ۷۸/۹۹ سهامدار آغاز شد اما در پایان این مجمع، سودی عاید سهامداران نشد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
حداقل 150 نفر از حاضرین پارس خودرویی بوده اند. همیشه به این طریق مجمع هایشان را تشکیل می دهند. چون کارمند و کارگر هم هستند یا حق سوال پرسیدن ندارند و یا سوالاتی که به ایشان داده شده است را می پرسند که چیزی پرسیده باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: