تعداد بازدید : ۶۰۴
کد خبر : ۱۹۳۸۳۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
تاثیر چالش‌های اخیر حوزه خلیج‌فارس بر بازار کوتاه‌مدت بوده و باید بازار‌سرمایه برای خبرهای خوب بسترسازی کند.

تجدید ارزیابی ضروری است/ تاثیر چالش های خلیج فارس بر بازار

نادر جزایری، مدیرعامل کارگزاری بهین پویا با اعلام پایان یافتن فصل مجامع به بورس نیوز گفت: پس از اتمام این فصل، بررسی برای گروه‌های مناسب سرمایه‌گذاری آغاز خواهد شد بنابراین با کاهش دلار، باید ارزیابی جدی بر شرکت‌های صادراتی داشت چراکه احتمالا دچار مشکل خواهند شد و از سوی دیگر، خودرویی‌ها با موضوع افزایش سرمایه روبه‌رو هستند و سایر سهم‌ها نیز دنبال‌رو این شرکت هستند.

وی ادامه داد: در واقع با توجه به حجم معاملات صورت گرفته در بازار که در روز به هزار و چهارصد میلیارد تومان می‌رسد باید پتانسیل نگهداری این حجم وجود داشته باشد و در صورت کاهش حجم خرید تا مرز هزار میلیارد، بازار منفی خواهد شد.

کارشناس بازارسرمایه، چالش‌های اخیر حوزه خلیج فارس را یکی از عوامل تاثیرگذار بر بازار دانست و عنوان کرد: تاثیر این چالش‌ها، کوتاه‌مدت بوده و با توجه به رایزنی‌های انجام شده، تصور نمی‌شود که ادامه‌دار باشد اما، از طرف دیگر بازار باید برای خبرهای خوب بسترسازی کند زیرا در این شرایط حتی بی‌خبری هم خبر بد محسوب می‌شود.

وی در خصوص موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌ها نیز تصریح کرد: این امر برای تمامی شرکت‌ها مفید بوده به خصوص شرکت‌هایی که مشکلات مالی و زیان انباشته دارند؛ برای مثال در کشورهای خارجی هر چهارسال یکبار تجدید ارزیابی انجام می‌شود ولی در کشور ما شرکت‌هایی هستند که طی ۳۰‌سال گذشته تاکنون، هنوز تجدید ارزیابی نشده‌اند.

جزایری در پایان افزود : تجدید ارزیابی برای تمامی شرکت‌ها لازم بوده حتی اگر در وضعیت خوبی باشند زیرا بحث سرمایه‌گذاری خارجی را نباید فراموش کرد تا مشخص شود شرکت با توجه به قیمت‌های بورس، پتانسیل رشد دارد یا خیر.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: