تعداد بازدید : ۹۹۵
کد خبر : ۱۹۳۸۴۴
مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان؛
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان با نماد (وگستر) در عملکرد ۳ ماهه امسال خود ۹۵.۸۸۱ میلیون ریال سود ساخته و خوشبختانه در تیرماه ۱۳۹۸ از زیان انباشته مربوط به دوره‌های قبل خارج شده است.

خروج «وگستر» از منطقه زیان

به گزارش بورس نیوز، شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان در تاریخ  ۱۳۸۳/۰۵/۰۷ در قالب شرکت سهامی خاص تحت شماره ۲۲۷۱۲۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران ثبت و در تاریخ  ۱۳۸۷/۰۹/۰۹  نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۰۴/۰۷/۱۳۸۹ با نماد "وگستر" در فرابورس پذیرش و نهایتاً درتاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۱۶ سهام شرکت در فرابورس برای اولین بار معامله گردید.


شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان (سهامی عام) با توجه به موضوع فعالیت خود امکان سرمایه‌گذاری در سهام منتشر شده در بورس اوراق بهادار، اوراق مشارکت منتشر شده در فرابورس ایران، واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق بهادار خارج از بورس و فلزات گران‌بهاء، گواهی‌های سپرده نزد بانک‌ها، دارایی‌های فیزیکی قابل معامله در بورس و سایر پروژه‌های اقتصادی و واحد‌های تولیدی را دارا است. 

شرکت در سال مالی مورد گزارش با سرمایه ۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال، در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه‌گذاری کرده و تمرکز فعالیت خود را معطوف به این حوزه‌ها کرده است.

طبق آخرین صورت‌های مالی ارائه‌شده توسط شرکت (منتهی به ۳۱/۰۳/۱۳۹۸) سهامداران شرکت به شرح جدول زیر است:

خروج «وگستر» از منطقه زیان

 همانطور که ملاحظه می‌شود شرکت درپایان دوره منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ دارای زیان انباشته سنواتی (۱۸۱.۶۵۹) میلیون ریال بوده که با احتساب سود‌های محقق سال‌های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۴ ماهه ۱۳۹۸ توانسته به سود خالص ۲۰۶.۱۵۸ میلیون ریالی رسیده و از زیان انباشته خارج شده و سود بسازد.

خروج «وگستر» از منطقه زیان

معماریان اضافه کرد که شرکت توانسته است در سال ۱۳۹۸ بعد از ۵ سال از زیان انباشته خارج شده و به دوره سود برسد؛ به‌عبارتی زیان سنگین سنواتی نسبت به دوره مشابه سه ماهه ۱۳۹۷ با کاهش قابل توجه ۷۰ درصدی در ۳ ماهه امسال همراه شده و نشان می‌دهد شرکت با تحول شگرفی مواجه شده، به‌طوری‌که زیان انباشته از رقم (۱۹۴.۰۵۳) میلیون ریال در دوره ۳ ماهه ۱۳۹۷ به رقم (۵۷.۹۱۶) میلیون ریال در ۳ ماهه سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است. 

در نهایت فعالیت ۴ ماهه نشان دهنده خروج شرکت از زیان انباشته و تحقق سود ۴.۴۱۰ میلیون ریال می‌باشد که تا پایان سال به مثبت شدن بیشتر این سود نیز خوشبین باید بود.

خروج «وگستر» از منطقه زیان

صورت سود و زیان و ترازنامه شرکت در ۲ سال اخیر و آخرین وضعیت شرکت در ۳ ماهه سال جاری به شرح جداول زیر است:

خروج «وگستر» از منطقه زیان


وی افزود: با توجه به فرصت‌های پیش رو در بازارسرمایه و سهام موجود در پرتفوی شرکت، ارزش این سرمایه‌گذاری‌ها رشد قابل توجهی خواهد داشت.

همچنین سود محقق شده شرکت در ۳ ماهه سال ۱۳۹۸ برابر با ۹۵.۸۸۱ میلیون ریالی بوده که نسبت به دوره مشابه رشد ۵۱۷ درصد را نشان می‌دهد.

در نهایت، شرکت در ۴ ماهه سال ۱۳۹۸ سود کل ۱۵۸.۲۰۷ میلیون ریالی از طریق سرمایه‌گذاری‌های خود در پرتفوی شناسایی کرده که می‌توان به رشد بیشتر سود شرکت در سنوات آتی امیدوار بود.

سهامدار
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
جا داره یه خسته نباشید به کارکنان این شرکت بگیم که بعد از مدتها توانستند دل ما سهامدارا رو شاد کنند.
و بالاخره سهامداران این شرکت نیز روی سود را ببینند.
دمتون گرم دستتون درد نکنه
خسته نباشید
حقانی نسب
Germany
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
با سلام جا دارد از مجموعه مدیریتی این شرکت تشکر بعمل آید و تعجب از این هست توی مجموعه ایران خودرو شرکتی سود بشه واقعا نشون میده مجموعه سالم کار کرده خسته نباشید امیدوارم امسال 100 تومن سود تقسیم کنید .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: