تعداد بازدید : ۱۰۷۰
کد خبر : ۱۹۴۰۱۷
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به بانکی که هنوز صورت های مالی ۹۶ را در مجمع تصویب نکرده و ...
دم خروس را باور کنیم یا قسم اهالی جاده مخصوص؟
به گزارش بورس نیوز، پدیده مدیریتی که با فروش سهم موجب ضرر و زیان جمع زیادی از سهامداران شده بود، پس از مدت ها بالاخره در دادگاه به حبس ابد محکوم شد. 
این پدیده عجیب نه تنها از سهامداران سوءاستفاده کرد؛ بلکه دیوار اعتماد را هم ترک انداخت و باعث شد تا مدت ها بعد از شنیدن نام پدیده، لرزه بر اندام سهامداران بیفتد. امیدواریم از این دست برخوردها بیشتر ببینیم، شاید عبرتی باشد برای سودجویان!

داورانی که حال سوت زدن ندارند
عدم تشکیل مجمع به بهانه های مختلف در بانک ها، عادی شده و دیگر انقدر به شنیدن این خبرها خو گرفته ایم که اگر خدایی نکرده روزی شفاف عمل کنند غافلگیر شویم. یکی از بانک ها که برای خالی نبودن عریضه، اعلام کرده بود روز اخر تیرماه مجمع دارد و بعد هم به بهانه به حد نصاب نرسیدن، مجمع را لغو کرده بود، هنوز صورت های مالی ۹۶ را هم به تصویب مجمع نرسانده! البته عجله ای هم نیست، نگاه مان را بلندمدت کرده ایم و امیدواریم تا ۱۴۰۴ این اتفاق بیفتد. فقط در حیرت مواردی هستیم که به محض بروز کوچکترین موردی، آقایان به بعضی شرکت های بازار سرمایه کارت قرمز نشان می دهند و نوبت به بانک از ما بهتران که می رسد، حتی حال دمیدن در سوت ندارند.

کره از گرد و غبار هوا
قبلا می گفتند بعضی ها از آب کره می گیرند؛ اما تازگی ها شنیده ایم یکی از شرکت های بورسی هم از گرد و غبار هوا، خوب سودی در می آورد. البته نه فقط در بازار داخل، بلکه حتی در بازارهای جهانی هم راه خود را باز کرده است.

دم خروس را باور کنیم یا قسم اهالی جاده مخصوص را؟
در حالی که اهالی جاده مخصوص از امضای قرارداد چند صد میلیارد تومانی برای داخلی سازی قطعات صحبت می کنند، بعضی قطعه سازان معتقدند که این حرف ها شعار است و آنها در عمل، قطعات خارجی را به داخلی ترجیح می دهند.

وقتی اشک تئوری های اقتصادی را هم درآوردیم
بعضی مسوولان حوزه مسکن هم توصیه کرده اند خانه نخرید تا ارزان شود. متاسفانه این عادت بد ما ایرانی هاست که تا کالایی گران شود برای خریدش، هجوم می بریم و کل تئوری های اقتصادی را به گریه می اندازیم؛ غافل از آنکه گاهی همین رفتارها به گرانی بیشتر ختم می شود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
وزیر مسکن امروز عدم تعدل بین ساخت و سازها وتقاضای واقعی برای مسکن را تکذیب کرد وواصلا رابطه بین عرضه وتقاضا واین افزایش قیمتها را هم منکرشد !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اما نتوانست واقعیت را پنهان کندو در عمل انرا کتمان کند واز مردم چند بار خواسته تا خرید نکنن تا قیمتها پایین بیاد ؟؟؟!!!!!قربان بشم خدا را یک بام و2 هوارا //تناقض گویی در یک مصاحبه از سوی وزیر وبه اصطلاح نخبه جامعه که امده وزیر شده برای مسکن وراه سازی !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: