تعداد بازدید : ۴۵۸
کد خبر : ۱۹۴۲۱۳
در چارچوب تفاهم کلی با کشور عراق صورت می گیرد؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در چارچوب تفاهم کلی با کشور عراق، برنامه‌ریزی شده تا حجم مبادلات مالی بین دو کشور به ۲۰ میلیارد دلار برسد و با توجه به شرایط موجود، این امر قابل انجام است.

به گزارش بورس نیوز، شاپور محمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه با رییس کمیسیون اوراق بهادار عراق اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌های قبلی دو دولت، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بورس و نهاد ناظر بازار سرمایه عراق به امضا رسید.


وی افزود: مساله‌ای که در این تفاهمنامه مورد بحث قرار گرفت، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بازار سرمایه دو کشور است.


وی افزود: راه‌اندازی صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری در قالب مسترفاند و فیدرفاند هم از جمله مواری بوده که در دستور کار مشترک قرار گرفت.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در چارچوب تفاهم کلی با کشور عراق، برنامه‌ریزی شده تا حجم مبادلات مالی بین دو کشور به ۲۰ میلیارد دلار برسد و با توجه به شرایط موجود، این امر قابل انجام است.


محمدی بیان کرد: در حال حاضر چهار بورس اصلی در کشور ما وجود دارد، اما در عراق هنوز معاملات بورس کالا شروع نشده است. در همین راستا، یکی از اهداف تفاهم‌نامه راه‌اندازی معاملات کالایی در کشور عراق بوده و امیدواریم برای افتتاح این بورس به برادران عراقی خود کمک کنیم.


وی تاکید کرد: می‌توانیم با ایجاد یک تابلوی مشترک در عراق این مسیر را آغاز کنیم و محصولاتی که از ایران به عراق صادر می‌شود در این تابلو مورد مبادله قرار بگیرد.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: قرار بر این است که کارگروه مشترکی بین دو کشور ایجاد و زمان اجرا تعیین شود. امیدوارم گام‌های ابتدایی تا ۶ ماه آینده برداشته شود.


محمدی درباره صادرات بنزین نیز گفت: آمادگی در بورس انرژی برای معاملات فرآورده‌های نفتی کامل و به طور صددرصدی است. به طور قطع زمانی که توانستیم نفت کوره و در دفعاتی نفت خام معامله کنیم، معاملات بنزین هم به لحاظ فنی تفاوتی با این قبیل محصولات ندارد و آمادگی کامل برای معامله آن وجود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: