کد خبر : ۱۹۴۲۴
۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۱
محسن قاسمي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: بر اساس دستور‌العمل پذيرش اوراق بهادار در بورس (مصوب اول دي 86) درپايان ارديبهشت ماه هر سال، همه شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس علاوه بر احراز شرايط حضور و بورس، بر اساس اطلاعات سال گذشته براي تداوم حضور نيز بايد شرايط را رعايت كنند.

وي ادامه داد: در اين دستور‌العمل شركت‌هاي بورس در دو بازار اول شامل تابلوهاي اصلي و فرعي و بازار دوم بر اساس ريسك‌هاي 4 گانه مختلف دسته‌بندي شده‌اند.

مدير امور ناشران شركت بورس خاطر نشان كرد: اين 4 ريسك شامل ريسك اندازه شركت با معيار سرمايه ، ريسك نقدشوندگي با توجه به درصد سهام شناور آزاد، تعداد سهام، روزهاي معاملاتي و درصد معاملات نسبت به سرمايه شركت، ريسك ورشكستگي بر اساس آخرين سود و زيان و سود و زيان انباشته و مجموع جريان وجه ، درصد حقوق صاحبان سهام به جمع دارايي‌ها و همچنين ريسك گزارشگري و وضعيت اطلاع رساني شركت هاست.

قاسمي ادامه داد: با اين اوصاف كل شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس بر اساس جداول موجود بايد با دستور العمل تطبيق داده شوند تا صعود و نزول شركت‌ها در بازارها و تابلوها مشخص شود.

وي در برابر اين سوال كه آيا از 24 شركت مشروط و حاضر در بازار دوم كه تا پايان سال گذشته فرصت تطبيق شرايط با بورس داشتند شركتي شرايط را احراز كرده يا خير گفت: بررسي اين 24 شركت به طور ويژه در حال انجام است و تا پايان ارديبهشت ماه وضعيت اين گروه مشخص و اعلام خواهد شد.

قاسمي با اشاره به دوره سال مالي متفاوت 24 شركت مشروط خاطر نشان كرد: بعد از بررسي وضعيت اين شركت‌ها، نتيجه بررسي‌ها به هئيت پذيرش داده مي‌شود تا در خصوص حذف و يا در نظر گرفتن امتيازهاي جديد اقدام كند.

وي به وضعيت اقتصادي سال گذشته و جاري شركت‌ها اشاره كرد و در خاتمه گفت: با در نظر گرفتن وضعيت سودآوري شركت‌ها، هيئت پذيرش ممكن است براي اين 24 شركت و ديگر شركت‌هاي بورس ارفاق قايل شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: