تعداد بازدید : ۷۷۱
کد خبر : ۱۹۴۳۶۵
مدیرعامل فرابورس در نشست یک دیدار یک عرضه مطرح کرد:
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
مدیرعامل فرابورس گفت:، به زودی عرضه سهام فرابورس در بازار اول از طریق گشایش نماد انجام می شود.
هامونی
امیر‌هامونی در نشست یک دیدار یک عرضه که به بهانه گشایش نماد فرابورس در بازار اول برگزار شد گفت: فرابورس فعالیت‌های اولیه خود را با ۳ نیروی انسانی آغاز به کار کرد، اما طی ۱۰ سال گذشته ارزش بازاری این نهاد از ۸ میلیارد تومان به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و تعداد نیروی انسانی آن نیز به ۱۳۳ نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه ابتدا قیمت هر سهم فرابورس ۱۰۰ تومان بود گفت: در حال حاضر این رقم بازدهی ۱۴۰ درصدی را تجربه کرده که این امر ناشی از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی است.

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه به زودی عرضه اولیه سهام این شرکت در بازار اول از طریق گشایش نماد انجام می‌شود گفت: شاخص فرابورس در روز گذشته ۳۳۹۳ واحد بوده که نسبت به ابتدای سال بازدهی ۵۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

وی با اشاره به اینکه رشد ۱۰ برابری سهام فرابورس در سال‌های گذشته ادامه داد: تعداد سهامداران فرابورس در سال گذشته ۱۳ هزار نفر رسید.
فرابورس ایران در مسیر ورود به بازار اول/ افزایش ۳۶درصدی ارزش بازار فرابورس

هامونی خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال گذشته ۴۰۶ هزار میلیارد تومان انواع اوراق در فرابورس معامله شد که حجم معاملات آن ۷۳۱ میلیارد تومان است.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه این میزان اوراق بهادار در ۷۷ میلیون دفعه معامله شده گفت: در حال حاضر ارزش بازار فرابورس نیز نسبت به ابتدای سال افزایش ۳۶ درصدی را تجربه کرده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۱ هزار میلیارد تومان معامله در فرابورس انجام شده است افزود: حجم تامین مالی فرابورس ۴۲ هزار میلیارد تومان بوده که دولت، بنگاه‌ها، اشخاص و خانوار‌ها تعلق گرفته است.

هامونی ادامه داد: راه اندازی عملیات بازار باز با کمک بانک مرکزی به منظور استفاده از ابزار‌های بازار باتوجه به سیاست‌های پولی، تمرکز در حوزه تکنولوژی، سرمایه گذاری در فینتک‌ها و تقویت تکنولوژی‌های مالی از مهمترین برنامه‌های فرابورس در سال جاری محسوب می‌شود.

مدیرعامل فرابورس ایران در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار فرابورس ایران رتبه اول را بین اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها بازدهی ۱۰۶ درصدی را، به خود اختصاص داده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: