تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۱۹۴۵۲۱
مدیرعامل سرمایه‌گذاری صباتامین تاکید کرد:
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
شرکت‌های زیرمجموعه شستا که عمدتا دچار مشکلات مالی بودند در لیست واگذاری قرار می‌گرفتند که این مورد باعث شکست اغلب واگذاری‌ها شد.
۲۴شرکت «شستا» در مسیر حافظ/ زیانده‌های شستا در لیست واگذاری قرار می‌گرفتند
.
به گزارش بورس‌نیوز، محمدعلی شیرازی مدیرعامل سرمایه‌گذاری صباتامین در نشست خبری با اصحاب‌رسانه اظهارکرد: این شرکت بازوی بازارسرمایه شستا بوده که عرضه سهام گروه شستا و بازارگردانی این گروه را مدیریت می‌کند.

وی ادامه داد: این شرکت سرمایه‌گذاری سهام شرکت های کارگزاری، تامین‌سرمایه، سهام بانک و بیمه را در اختیار دارد. 

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صباتامین درخصوص عملکرد این شرکت سرمایه‌گذاری اظهارکرد: از ابتدای سال مالی تاکنون، ۴۳۰ میلیارد تومان سود عملیاتی ناشی از خرید و فروش سهام بدست آمده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد چشمگیری مواجه شده چراکه این مبلغ در سال گذشته تنها به ۴۱میلیارد تومان می‌رسید.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صباتامین با اشاره به فروش این شرکت‌ها افزود: بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد تا تنها در ۲۰ الی ۳۰ شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری شود که از معیار نقدشوندگی سهام نیز بهره‌مند باشند.

شیرازی در ادامه به واگذاری‌های شستا در بورس نیز اشاره داشت و گفت: مجموعه شستا تجربه واگذاری‌ها را از طرق مختلف داشته و آزمون‌های متعددی نسبت به این موضوع را به خود دیده است اما به‌خاطر شرایط اقتصادی کشور و نوع واگذاری شرکت‌ها گاها دچار مشکل شده و می‌توان گفت که در گذشته، شستا در واگذاری‌ شرکت‌ها موفق نبوده است.

وی در خصوص واگذاری‌ها در بورس تاکید کرد: متاسفانه شرکت‌هایی که در لیست واگذاری‌ها قرار می‌گرفت عمدتا زیانده بوده و دیگر امیدی به ادامه حیات کسب‌وکار خود نداشتند که واگذاری این شرکت‌ها بسیار سخت بود و قیمت‌ها مورد توافق خریداران قرار نمی گرفت.

شیرازی با اشاره به اینکه تجربیات سال های گذشته حاکی از موفقیت در زمینه واگذاری کسب و کارهای کوچک نبوده، افزود: مهمترین اقدامی که در زمان فعلی روی داد واگذاری شرکت ‌ها از طریق بورس بود زیرا این بازار دارای شفافیت کامل بوده و همه شرکت ها ملزم به رعایت قوانین افشای اطلاعات هستند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صباتامین بابیان اینکه تاکنون شرکت هایی همچون تاصیکو، ره آورد، ژلاتین، هجرت از این طریق واگذار شده اند ، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۲۴ شرکت دیگر در بورس و فرابورس عرضه می‌شوند همچنین ورود به بورس شستا و صبا تامین نیز در برنامه هستند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: