تعداد بازدید : ۸۱۸
کد خبر : ۱۹۴۵۶۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
عرضه اولیه ها همیشه مورد توجه بازار هستند و در هر وضعیت سود و زیان و ارائه اطلاعاتی مسلما مورد استقبال قرار می گیرند.ولی نحوه قیمت گذاری، برخلاف روش‌هایی است که زمینه‌سازی شده بود.

فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه در ارزیابی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: وضعیت معاملات به استناد حجم معاملاتی که روزانه صورت می گیرد در وضعیت خوبی است و طبیعی و بدیهی ترین شکل ممکن بازار، نوسان است که در بازه مثبت و منفی جریان دارد.

وی ادامه داد: هر از گاهی شرکت هایی که وزن بیشتری در شکل گیری شاخص دارند با روندی کند در حرکت هستند . البته به دلیل حساسیت های موجود، چه از دید سازمان بورس، چه از دید مقام ناظر حرکت سهم هایی که وزن زیاد دارند بر روی شاخص مناسب نیست.

آقابزرگی به اطلاعات ارائه شده در بازار اشاره کرد و افزود: داده های مثبت سه ماهه منتشر شده از اغلب صنایع و شرکت ها نشان دهنده پتانسیل رشد است که این امر به وضوح قابل پیش بینی است.

عرضه اولیه شرکت پخش هجرت

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با عرضه اولیه شرکت پخش هجرت گفت: عرضه اولیه ها همیشه مورد توجه بازار هستند و در هر وضعیت سود و زیان و ارائه اطلاعاتی مسلما مورد استقبال قرار می گیرند.ولی نحوه قیمت گذاری، برخلاف روش‌هایی است که زمینه‌سازی شده بود.

وی افزود: متأسفانه با نظام قیمت‌گذاری از پیش ، و تعیین محدوده نوسان قیمت از ابتدای عرضه اولیه، دید تحلیلی از استفاده‌کنندگان و فعالان بازار سلب می‌شود. خرید عرضه اولیه برای هر شخص با هر نوع تحلیل، به اولین و آخرین گزینه تبدیل‌شده است.که ممکن است سودآوری خوبی نیز به همراه داشته باشد و با تمهیدات ناظر یا پذیرش کننده کف قیمت درهمان جا بسته شود.

آقابزرگی در پایان اظهار داشت: بنا بر تجربیات گذشته، استفاده از این روش‌ها باقیمت کم و حجمی ناچیز رضایت فعال بازار را جلب نمی‌کند. و این امر با ادبیات عرضه‌های اولیه یک مغایرت اساسی دارد. پیشنهاد می‌شود که این روش با روندهای متداول و منطقی‌تر مانند ارزش دفتری( بوک بیلدینگ ) که محور تعیین ، میزان تقاضا و نقطه تعادل قیمت است جایگزین شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: