تعداد بازدید : ۱۰۳۹
کد خبر : ۱۹۴۵۷۷
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم‌نگاهی دارد به احتمال موج جدید افزایش قیمت در جاده مخصوص و ورود دو پتروشیمی متعلق به اهالی ساختمان کیان به بازار سرمایه و...
احتمال موج جدید افزایش قیمت در جاده مخصوص

به گزارش بورس نیوز، علارغم اسم جاده‌مخصوص و نام جاده در آن، اما هیچ عوارضی در آن وجود ندارد اما هر بار هنگامی که نامی از آن جاده می‌آید، یک بویی بد به مشام می‌رسد؛ البته این بوی لاستیک و خط ترمز نیست بلکه بوی گرانی است که از سوی خودرویی‌ها بلند می‌شود.

خودروسازان و قطعه‌سازان حسابی جای خالی عوارضی این جاده را پُر کرده‌اند و هر روز به بهانه‌های مختلف طلب افزایش نرخ می‌کنند.

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که گویا قطعه‌سازان دنبال افزایش نرخ هستند و درخواست افزایش نرخ ۱۰درصدی دارند؛ در صورت افزایش نرخ قطعات، باید منتظر گرانی محصولات اهالی جاده‌مخصوص باشیم و دور باطل تورم تکرار خواهد شد.

مسدودی در جاده مخصوص
البته از جاده مخصوص خبر دیگری هم داریم؛ موضوع مسدود کردن حساب های بانکی آقای رییس به خاطر تخلفات مالی هم دهان به دهان می چرخد و تا این لحظه، واکنشی از سوی روابط عمومی شرکت مذکور مشاهده نشده است.

هلدینگی ساختمان کیان
یکی از هلدینگ های سرمایه گذاری پتروشیمی مستقر در ساختمان کیان که در چند روز گذشته هم سهمش رشد خوبی کرده ، از واگذاری دیگر زیرمجموعه ها برای تسویه بدهی و ورود دو شرکت دیگر به بورس و فرابورس خبر داد. 

بذل و بخشش بانک های بورسی هم تمامی ندارد
یکی از بانک‌ها برای آنکه مبادا در پاشیدن منابع خود بر سر نورچشمی‌ها از رقبای خود عقب بماند، وام‌های سنگین با بهره بسیار پایین‌تر از عرف و البته طولانی مدت به اعضای هیات مدیره و شرکت های زیرمجموعه و سهامدار عمده خود داده است.
 
جالب اینجا است که وام های چند صد میلیونی در حالی به آقایون پیشکش شده که اگر یک فرد عادی قصد اخذ ۵ میلیون وام ناقابل داشته باشد کاری می کنند که اجدادش پیش چشمش رژه بروند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: