تعداد بازدید : ۱۱۲۶
کد خبر : ۱۹۴۵۷۷
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم‌نگاهی دارد به احتمال موج جدید افزایش قیمت در جاده مخصوص و ورود دو پتروشیمی متعلق به اهالی ساختمان کیان به بازار سرمایه و...
احتمال موج جدید افزایش قیمت در جاده مخصوص

به گزارش بورس نیوز، علارغم اسم جاده‌مخصوص و نام جاده در آن، اما هیچ عوارضی در آن وجود ندارد اما هر بار هنگامی که نامی از آن جاده می‌آید، یک بویی بد به مشام می‌رسد؛ البته این بوی لاستیک و خط ترمز نیست بلکه بوی گرانی است که از سوی خودرویی‌ها بلند می‌شود.

خودروسازان و قطعه‌سازان حسابی جای خالی عوارضی این جاده را پُر کرده‌اند و هر روز به بهانه‌های مختلف طلب افزایش نرخ می‌کنند.

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که گویا قطعه‌سازان دنبال افزایش نرخ هستند و درخواست افزایش نرخ ۱۰درصدی دارند؛ در صورت افزایش نرخ قطعات، باید منتظر گرانی محصولات اهالی جاده‌مخصوص باشیم و دور باطل تورم تکرار خواهد شد.

مسدودی در جاده مخصوص
البته از جاده مخصوص خبر دیگری هم داریم؛ موضوع مسدود کردن حساب های بانکی آقای رییس به خاطر تخلفات مالی هم دهان به دهان می چرخد و تا این لحظه، واکنشی از سوی روابط عمومی شرکت مذکور مشاهده نشده است.

هلدینگی ساختمان کیان
یکی از هلدینگ های سرمایه گذاری پتروشیمی مستقر در ساختمان کیان که در چند روز گذشته هم سهمش رشد خوبی کرده ، از واگذاری دیگر زیرمجموعه ها برای تسویه بدهی و ورود دو شرکت دیگر به بورس و فرابورس خبر داد. 

بذل و بخشش بانک های بورسی هم تمامی ندارد
یکی از بانک‌ها برای آنکه مبادا در پاشیدن منابع خود بر سر نورچشمی‌ها از رقبای خود عقب بماند، وام‌های سنگین با بهره بسیار پایین‌تر از عرف و البته طولانی مدت به اعضای هیات مدیره و شرکت های زیرمجموعه و سهامدار عمده خود داده است.
 
جالب اینجا است که وام های چند صد میلیونی در حالی به آقایون پیشکش شده که اگر یک فرد عادی قصد اخذ ۵ میلیون وام ناقابل داشته باشد کاری می کنند که اجدادش پیش چشمش رژه بروند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: