تعداد بازدید : ۱۱۴۶
کد خبر : ۱۹۴۵۹۴
برآورد ارزش خالص دارایی‌های «وسکاب»؛
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری این شرکت موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۴۰۸ میلیارد ریالی و معادل ۲۸۲ ریال به ازای هر سهم شده است.
برآورد ارزش خالص دارایی‌های «وسکاب»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی ارزش خالص دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان بر اساس قیمت‌های فعلی شرکت‌ها سرمایه‌پذیر این شرکت می‌پردازیم. 

بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری این شرکت موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۴۰۸ میلیارد ریالی و معادل ۲۸۲ ریال به ازای هر سهم شده است.

در ابتدا و در جدول شماره یک محاسبه ارزش مازاد پرتفوی بورسی شرکت ارائه شده است. 

همان گونه که در این جدول قابل مشاهده است، سهام شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی مبین، مخابرات ایران و صنایع ملی مس ایران بیشترین اثر را بر مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت داشته اند. 
پرتفوی بورسی شرکت عمدتا در شرکت‌های بزرگ و بنیادی بازار سرمایه و همچنین شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی، فلزات و کانه‌های فلزی تمرکز داشته و با این حال نمی‌توان صنعت خاصی را به‌عنوان صنعت اصلی مورد سرمایه‌گذاری شرکت اشاره کرد.

بر اساس جدول شماره یک، مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت بر اساس آخرین قیمت‌های سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مبلغ ۲ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال محاسبه شده است.
 
برآورد ارزش خالص دارایی‌های «وسکاب»

در پرتفوی غیربورسی شرکت، مهم‌ترین آیتم سرمایه‌گذاری در پروژه اداری واقع در خیابان عاطفی در بلوار نلسون ماندلا بوده که این پروژه مساحت ۱۷ هزار متر مربع زیربنا دارد که شرکت سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان در این پروژه سهم ۶۷ درصدی دارد. بهای تمام شده فعلی پروژه بر اساس صورت‌های مالی شرکت ۱.۲۲۰ میلیارد ریال است.

 بر این اساس و با توجه به رشد قیمت ملک طی یک سال گذشته که حداقل به میزان ۱۵۰ درصد در مناطق شمالی تهران بوده است، مازاد ارزش سرمایه‌گذاری در این پروژه به میزان ۱.۸۳۰ میلیارد ریال لحاظ می‌شود؛ سایر پرتفوی غیربورسی شرکت با توجه به اهمیت اندک آن‌ها در سودآوری شرکت، معادل بهای تمام شده در نظر گرفته شده است.

شرکت طی تیر ماه مبلغی در حدود ۶۳۰ میلیارد ریال سود سهام از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت کرده که این مبلغ به خالص ارزش دارایی‌های شرکت افزوده می‌شود؛ همچنین طی این ماه سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها به مبلغ ۲۹۶ میلیارد ریال شناسایی شده است که این مبلغ نیز به خالص ارزش دارایی‌های شرکت افزوده می‌شود.

جمع حقوق صاحبان سهام شرکت بر اساس صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده منتهی به پایان خرداد ماه معادل ۸هزار و ۷۸ میلیارد ریال بوده که در جدول زیر به خالص ارزش دارایی‌های شرکت اضافه شده است. 
لازم به ذکر است که سرمایه فعلی شرکت معادل ۵هزار میلیارد ریال است.

با توجه به محاسبات مازاد ارزش پرتفوی بورسی و غیربورسی شرکت و همچنین لحاظ کردن حقوق صاحبان سهام و سایر موارد، ارزش خالص دارایی‌های هر سهم شرکت سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان و بر اساس جدول شماره ۲، ۲.۶۸۷ ریال برآورد می‌شود که با توجه به قیمت فعلی سهام شرکت در بازار بورس که ۱.۷۴۳ ریال بوده، نسبت قیمت به ارزش خالص دارایی هر سهم شرکت معادل ۶۵ درصد ارزش معاملاتی سهام شرکت است.
برآورد ارزش خالص دارایی‌های «وسکاب»دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: