تعداد بازدید : ۵۹۳
کد خبر : ۱۹۴۶۱۶
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
کارشناس بازار اگر کسی با نگاه کوتاه‌مدت و با هدف سود‌های آنی وارد بورس شود، ریسک سرمایه‌گذاری به شدت افزایش می‌یابد. این نوع نگاه در نهایت به زیان منتهی می‌شود و این افراد راهی به جز خروج از بورس ندارند.
به گزارش بورس نیوز، حسن معینی اظهار کرد: باید بپذیریم که ما همواره به دنبال کسب سود آنی و بزرگ هستیم و این نوع نگاه مناسب بازار سرمایه نیست و علاوه بر افزایش ریسک سرمایه‌گذاری به حرکت شاخص نیز آسیب می‌زند.

وی افزود: اگر کسی با نگاه کوتاه‌مدت و با هدف سود‌های آنی وارد بورس شود، ریسک سرمایه‌گذاری به شدت افزایش می‌یابد. این نوع نگاه در نهایت به زیان منتهی می‌شود و این افراد راهی به جز خروج از بورس ندارند.


معینی ادامه داد: تحلیل بنیادی تنها راه خرید و فروش عقلانی سهام بوده و بنگاه‌های خوب اقتصادی چراغ راه بورس هستند. اگر سرمایه‌گذاران سهام را دقیق بررسی کنند و سپس سرمایه‌گذاری را انجام دهند سودآوری آن‌ها رقم می‌خورد.


این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: زمینه‌های سفته‌بازی در بازار‌های سکه، طلا و ارز وجود دارد و باید با فرهنگسازی مسیر سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را هموار کرد.


وی خاطرنشان کرد: باید با فرهنگسازی، اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کنیم. اگر دید بلندمدت سرمایه‌گذاری و اعتماد به بازار سرمایه نباشد سرمایه گذار به بازار‌های غیرمولد روی می‌آورد و این مساله علاوه بر اثر منفی بر بازار سرمایه آثار مخربی در اقتصاد ملی و معیشت مردم به وجود می‌آورد.


معینی گفت: تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران رُکن مهم بازار سرمایه بوده و اعتمادسازی، دید بلندمدت سرمایه گذاری ایجاد می‌کند. همچنین کاهش سفته‌بازی در معاملات را به همراه دارد و تمایل سرمایه‌گذاران به سهامداری افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: