تعداد بازدید : ۲۷۷۰
کد خبر : ۱۹۴۶۳۱
معاون توسعه بازار بورس‌کالا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
کشف قیمت با تمام مولفه‌ها و پارامترهای عرضه‌وتقاضا، امتیازی بوده که کشاورزان با معامله محصولات خود در بورس‌کالا می‌توانند بدست آورند زیرا همیشه کشف قیمت محصولات به صورت رقابتی انجام می‌شود.
گواهی سپرده کالایی سدی برای دلال‌پروری/ نقدشوندگی فروش کالا در جیب کشاورزان

علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار بورس‌کالا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، درخصوص عرضه زیره سبز در تالارنقره‌ای اظهارکرد: عرضه محصولات کشاورزی در بورس‌کالا مکانیزمی بوده که دسترسی مستقیم کشاورز به بازار را فراهم ساخته و کشاورزان می‌توانند بدون واسطه و مواجهه با دلالان، اقدام به فروش محصولات خود در بازارهای بزرگ کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، عرضه محصولات در بورس‌کالا برای کشاورزان دارای یک نکته بسیار مهم در خصوص نقدشوندگی دارد؛ کشاورزان پس از یک روز کاری از معامله محصول خود، می‌توانند تسویه معامله را در حساب خود مشاهده کنند و دیگر سوخت‌شدن سرمایه و دسترنج خود را تجربه نخواهند کرد.

معاون توسعه بازار بورس‌کالا همچنین به کشف قیمت در این بازار اشاره داشت و تصریح کرد: کشف قیمت با تمام مولفه‌ها و پارامترهای عرضه‌وتقاضا، دیگر امتیازی بوده که کشاورزان با معامله در بورس‌کالا می‌توانند بدست آورند زیرا همیشه کشف قیمت محصولات به صورت رقابتی انجام می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت بورس‌کالا خاطرنشان کرد: از طرف دیگر نباید این نکته را فراموش کرد که کشاورزان در خانه خود می‌توانند در سطح ملی کالاهای خود را عرضه و به‌فروش برسانند و دیگر درگیر بازارهای محلی نیستند.

ناصرپور در خصوص زیرساخت‌های ارائه شده به کشاورزان، گفت: انبارهایی در بسیاری نقاط برای معاملات زیره، زعفران و حتی در آینده پسته پذیرش شده تا کشاورزان نواحی که کشت در آنجا رونق دارد بتوانند دسترنج و محصولات خود را به انبارهای مورد تایید و پذیرش بورس تحویل دهند و پس از طی مراحل اعلام شده، گواهی سپرده کالایی خود را تحویل می‌گیرند.

وی با تشریح این موضوع افزود: هنگامی که کشاورزان برای مراجعه به انبارها اقدام می‌کنند و انباردار نیز پس از آن نسبت به آزمایش و کیفیت محصولات را در دستور کار قرار داده و در صورت تایید، گواهی سپرده کالایی به کشاورزان ارائه شده که روی آن، نماد معاملاتی مربوط ایجاد و کشاورزان می‌توانند نسبت به فروش آن اقدام کنند.

معاون توسعه بازار بورس‌کالا گفت: در طرف مقابل، خریداران نیز در بازار اقدام به خرید محصول در قالب گواهی سپرده کالایی می‌کنند و در این فضا، کشاورز بدون حضور دلال و واسطه می‌تواند محصولات خود را بدون حضور واسطه و با قیمتی کاملا رقابتی را به بازار عرضه کند.

ناصرپور در پایان خاطرنشان کرد: در پایان باید اشاره داشت که گواهی سپرده در بازار مالی تعریف شده و کشاورزان با محدودیت مواجه نیستند و وجوه موجود برای خریداری محصولات کشاورزی مستقیما به سوی کشاورزان می‌رود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: