تعداد بازدید : ۶۷۳
کد خبر : ۱۹۴۶۶۳
خبرهای جدید از زبان معاون نظارت سازمان بورس:
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
بر اساس تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس، دستورالعمل‌های جدیدی برای نهادهای مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تدوین می‌شود.

سعید فلاح‌پور معاون نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت وگو با بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: امروز صبح جلسه حیات مدیره سازمان بورس برگزار شد و یکسری اصلاحاتی را که سبد گردان‌ها در دستورالعمل فعالیت و تأسیس پیگیری می‌کردند و خوشبختانه این مهم امروز انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس این اصلاحات قرار است تسهیلاتی در فرآیند صدور کد رخ دهد و نقش امین در کدهای اختصاصی سبد گردانی بیشتر شود.

فلاح‌پور با اشاره به این مطلب که سبد گردان‌ها مدت‌ها دنبال این اصلاحات بودند گفت: موضوع دیگری که مورد بررسی قرار گرفت، بحث شرایط جدید هست برای تأسیس نهادهای مالی که ماه‌ها مطالعه و کار کارشناسی بالاخره به نتیجه رسید و در هفته‌های آینده ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: بازار منتظر این ابلاغیه بود و افرادی که می خواستنند در بازار سرمایه ورود کرده و در حوزه نهادهای مالی فعال شوند نیز با این ابلاغیه مشکلشان حل می‌شود.

معاون نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس تصریح کرد: پیش نویش اولیه دستورالعمل جامع صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر روی سایت www.cmr.seo.ir قراردادیم برای نظرخواهی که امیدوارم همه فعالان بازار سرمایه در این نظرخواهی شرکت کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: