تعداد بازدید : ۱۰۷۸
کد خبر : ۱۹۴۷۱۸
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین گفت:در سه ماهه امسال بخشی از صادرات را محقق کردیم، اما بر اساس برنامه‌ها در تلاش هستیم ۳۰ درصد از حجم تولید را صادر کنیم.
در تلاش هستیم ۳۰ درصد از حجم تولید را صادر کنیم

به گزارش بورس نیوز، غلامرضا سلیمانی، اظهار کرد: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در اردیبهشت سال جاری به عنوان پانصدوسی‌ودومین شرکت در فهرست بازار دوم بورس با نماد «تاصیکو» در بخش استخراج کانی‌های فلزی درج و با کشف ۲۲۰ تومان به ازای هر سهم توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) عرضه شد. 

وی افزود: تاکنون قیمت هر سهم حدود ۲۷۵ تومان بوده که این موضوع نشان‌دهنده رشد قیمت سهام در چهار ماه و ماه‌های آتی است. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین شامل ۱۲ شرکت مدیریتی و ۱۳ شرکت وابسته است. این شرکت به عنوان یکی از هلدینگ‌های اصلی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی مطرح بوده و در حوزه‌های صنایع معدنی، فلزی و غیرفلزی فعالیت‌های اثرگذاری داشته است. گفتنی است، ارزش سبد سرمایه‌گذاری «تاصیکو» شامل شرکت‌های بورسی و غیربورسی تا پایان خرداد ماه ۹۸ بالغ بر ۹۳۰۰ میلیارد تومان و ارزش کل بازار «تاصیکو» ۵۴۵۲ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

سلیمانی بیان کرد: معدن و صنایع معدنی بخش‌های مهم کشور هستند و در وضعیت کنونی که صنایع نفتی با محدودیت‌های روبه‌رو شده‌اند، این صنایع می‌توانند نقش مهمی را در توسعه اشتغال و محرومیت‌زدایی به وسیله توسعه متوازن را دنبال کنند و در نهایت ارزش‌افزوده بیشتری را در کشور ایجاد کند. 

وی خاطرنشان کرد: بنده و همکارانم به دنبال این هستیم که شرکت را در تکمیل زنجیره ارزش و زنجیره تامین حوزه‌های اصلی فعالیت شرکت شامل مس، فولاد، طلا و فلزات و کانی‌های گران‌بها و کمیاب به یک هلدینگ تخصصی تبدیل کنیم. همچنین این هلدینگ پیشرو در حوزه صنایع معدنی، فلزی و غیر فلزی باید در بازار رده اول و دوم فولاد و مس و طلا حضوری فعال و اثرگذار داشته باشد. بنا به گفته مدیر عامل تاصیکو در این دوره مدیریت جدید تلاش خواهیم کرد EPS تاصیکو با افزایش مناسب و قابل قبولی برخوردار شود؛ بنابراین اعلام می‌کنیم EPS را دوبرابر خواهیم کرد. 

سلیمانی توضیح داد: در راستای سیاست‌های دولت، بخصوص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسعه رویکرد سهام‌داری و ایجاد ارزش افزوده‌های مناسب بخصوص در بازار سرمایه مقرر است سهام ۲ شرکت زغال سنگ پرورده طبس به بورس و صنایع سرام آرا به فرابورس عرضه شود. 


مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین دررابطه با افزایش سرمایه این شرکت تاکید کرد: افزایش سرمایه یکی از اهدافی است که با حمایت شستا از محل انباشت سود بتوانیم سرمایه فعلی شرکت را افزایش دهیم. 

 وی ادامه داد: عمده شرکت‌ها بودجه و برنامه مصوب را محقق کرده‌اند. براین اساس در کل ۳۶ درصد از خالص بودجه سال مالی ۱۳۹۸ محقق شده و نسبت به دوره مشابه سال گذشته از درصد افزایش ۲۴۹ درصدی برخوردار بوده است.

سلیمانی درخصوص مساله صادرات در زیرمجموعه‌های هلدینگ، بیان کرد: در شرایط جدید تحریمی و به ویژه تحریم شدن صنایع فلزی محدودیت‌هایی برای صنایع وابسته ایجاد شده، اما همه‌ی تلاش ما این بوده تا با شناسایی مسیر‌های جدید و تدابیر مدیریتی صادرات را گسترش دهیم. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین همچنین خاطرنشان کرد:در سه ماهه امسال بخشی از صادرات را محقق کردیم، اما بر اساس برنامه‌ها در تلاش هستیم ۳۰ درصد از حجم تولید را صادر کنیم. در این مسیر استفاده ازظرفیت‌های مناطق آزاد و بازار کشور‌های همسایه و بازار هدف‌ها از برنامه‌های راهبردی است. همچنین تولید مشترک با کشور‌های همسایه در بخش معدن و همچنین بکارگیری فناوری از دیگر راهبرد‌ها است تا بتوانیم با این ظرفیت سازی توسعه صادرات را رونق بخشیم.

سلیمانی گفت: با عنایت به تحولات حاکم و نافذ بر فضای کسب و کار کشور و لزوم به افزایش سطح بکارگیری از نیرو‌های جوان تحصیل کرده، پرتلاش، تعهد و متخصص مقوله جانشین‌پروری و بکار گیری از جوانان متعهد و متخصص در پست‌های کلیدی، تصمیم‌ساز و اثرگذار از مهمترین برنامه‌های این هلدینگ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: