تعداد بازدید : ۲۹۵
کد خبر : ۱۹۴۷۲۴
بورس نیوز گزارش می دهد:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
طی معاملات هفته اخیر،206 تن و 304 کیلوگرم محصول زعفران نگین و رشته‌ای درجه‌یک و 9389 تن محصول زیره سبز در بورس کالا معامله شد.

به گزارش بورس نیوز، در معاملات هفته‌های اخیر، در 8 سررسید فعال در بازار قراردادهای آتی زعفران و زیره سبز 356 هزار و 942 قرارداد آتی توسط معامله گران منعقد گردید که معادل 206 تن و 304 کیلوگرم محصول زعفران نگین و رشته‌ای درجه‌یک و 9389 تن محصول زیره سبز بود.

استقبال از قراردادهای زیره سبز، بیش از 56 درصد ارزش کل معاملات بازار مشتقه را تنها در دو نماد معاملاتی فعال بر پایه این محصول رقم زد، به طوریکه دو نماد قرارداد آتی زیره سبز تحویل ماه شهریور و آبان سال جاری به ترتیب بیش از ۲۱۴۷ میلیارد و ۱۰۴۵ میلیارد ریال از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص دادند.

نتیجه این معاملات، انعقاد 63 هزار و 839 قرارداد آتی زیره سبز برای تحویل در سررسید شهریورماه 98 بود که 30 هزار و 56 قرارداد آتی زیر سبز نیز برای تحویل در سررسید آبان ماه معامله گردید.

در بخش معاملات زعفران نگین و رشته‌ای نیز بیش زا 263 هزار قرارداد آتی منعقد شد که در میان سررسیدهای فعال، بیشترین حجم و ارزش معاملات را قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل در شهریور 98 با انعقاد ۱۲۹ هزار و ۲۳۲ قرارداد به ارزش ۱۲۵۲ میلیارد و ۷۹ میلیون ریال در میان سایر نمادهای فعال بر پایه دارایی طلای سرخ به خود اختصاص داد. در دو سررسید مرداد و مهر ۹۸ نیز به ترتیب ۳۵ هزار و ۹۱ هزار قرارداد آتی زعفران نگین منعقد شد.

در سه نماد فعال قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای با سررسید مرداد، شهریور و مهرماه ۹۸ نیز درمجموع ۷۱۹۶ قرارداد به ارزشی بیش از ۲۰ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال منعقد شد.

لازم به ذکر است در پایان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد موقعیت‌های باز در هشت نماد معاملاتی فعال، به بیش از ۷۶ هزار موقعیت افزایش یافت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: