تعداد بازدید : ۶۵۰
کد خبر : ۱۹۴۷۳۰
گزارش بورس نیوز از وضعیت سهام فلزی ها؛
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
کاهش نرخ ارز در ماه های اخیر موجب شد بسیاری از سرمایه گذاران بازار بورس را بعنوان محفلی پرسود برای خود دانسته و موج پول های خود را به سمت آن روانه کنند که در این میان طبق روال معمول سهم های بنیادین در گروه فلزات بیش از دیگر سهم ها مورد توجه این اشخاص(حقیقی یا حقوقی) قرار گرفته که این امر موجبات ایجاد تغییر در وضعیت سودآوری این شرکت ها را فراهم می کند.

در این خصوص کیارش هومن مدیرعامل شرکت کارگزاری توسعه سهند به خبرنگار بورس نیوز، گفت: سهم های بنیادین همیشه مشتریان خاص خود را دارند اما؛ در مقاطعی دچار نوسان شوند و ریسک سرمایه گذاری در آن ها افزایش یابد که به تبع آن تمای‍ل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این سهم ها نیز کاهش می یابد. به طور معمول مشتریان سهم های بنیادین را د‌‌ر پرتفوی خود حفظ می کنند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی سهم های بنیادین گروه فلزات نیز مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته اند.

هومن با اشاره به اینکه در حال حاضر سهام شرکت های کامودیتی نیز مورد توجه سرمایه گذران قرار دارند، ادامه داد: وضعیت سهام شرکت های کامودیتی وابسته به قیمت های جهانی بوده بنابراین؛ این امر موجب می شود در مقاطع مختلف این سهم ها مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته و یا با بی توجهی آن ها مواجه شوند.

مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند با اشاره به کاهش نرخ ارز در ماه های اخیر، افزود: این امر در وضعیت سهام شرکت های کامودیتی تاثیرگذار نخواهد بود زیرا سود سهام این شرکت ها برحسب نرخ سامانه نیما تعیین می شود که تاکنون قیمت این نوع ارز تغییری نکرده است.

همچنین محمد کاظم مهدوی مديرعامل شرکت کارگزاری آپادانا در مورد وضعیت سهام شرکت های مختلف در بازار گفت: در حال حاضر شرکت های تولیدکننده فلز که فروش محصولات آن ها در داخل کشور انجام می شود نیز شرایط مطلوبی را تجربه می کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس پیش بینی های انجام شده بازدهی یک ساله این شرکت ها حدود 40 درصد خواهد بود، افزود: افرادی که تمایل به خرید اوراق و یا بهره مندی از سود بانکی را دارند می توانند سهام این شرکت ها را خریداری کنند.

مديرعامل کارگزاری آپادانا با اشاره به اینکه این سهم ها نیز دستخوش نوسان می شوند، افزود: از مهرماه سال جاری هزینه های این شرکت ها افزایش می یابد بنابراین ممکن است اخبار منفی در خصوص این شرکت ها به گوش برسد زیرا گزارش های 6 ماهه آن ها که در اواخر تابستان منتشر می شود نسبت به گزارش های 3 ماهه، حاکی از وضعیت مطلوب این شرکت ها نخواهد بود.


وی با تاکید بر افزایش هزینه های انرژی و حمل و نقل شرکت های تولیدکننده فلز در مهرماه سال جاری، گفت: این امر صورت های مالی این شرکت ها را دستخوش تغییر می کند.

هومن خاطرنشان کرد: در حال حاضر جریان ورود پول در بازار وجود دارد که این شرکت ها نیز باتوجه به میزان P/E مناسب خاصیت جذب پول را دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: