تعداد بازدید : ۲۰۰۵
کد خبر : ۱۹۴۸۵۸
مدیرعامل تاپیکو خبر داد:
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
مجمع عمومی عادی سالیانه تاپیکو با حضور بیش از 85 درصد از سهامداران خود در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

افزایش تعداد شرکت‌های بورسی در سال 98/زیان انباشته ستاره خلیج‌فارس صفر می‌شود

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، مجمع سالانه هلدینگ تاپیکو در حالی برگزار شد که پرداخت سود، سهام زیان ده هلدینگ خلیج‌فارس و بلاتکلیفی سرمایه‌گذاری در ستاره خلیج‌فارس، دغدغه بیشتر سهامداران حقیقی بود.

محمود مخدومی مدیرعامل تاپیکو در این مجمع با اشاره به آخرین افزایش سرمایه تاپیکو در سال گذشته گفت: در خردادماه 97 سرمایه هلدینگ به 8 هزار و 150 میلیارد تومان رسید و تاپیکو ازنظر بازده دارائی نیز توانست رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 76 درصد سهام تاپیکو در اختیار شستا است و درمجموع ما سهامدار 85 شرکت هستیم که از این تعداد، 25 شرکت بورسی و 60 شرکت غیر بورسی هستند.

مخدومی در مورد سهم تاپیکو در ظرفیت اسمی صنایع مختلف نیز گفت: در صنعت پتروشیمی 9 درصد ظرفیت اسمی در ایران متعلق به تاپیکو و این عدد در صنعت پالایشگاهی، روغن‌پایه، تایر، قیر و سلولز به ترتیب 11، 9، 20، 34 و 3 درصد است.

«شفن» در صدر لیست صادراتی‌ها

مدیرعامل تاپیکو در مورد سبد صادراتی هلدینگ تاپیکو اظهار داشت: در حال حاضر سبد صادراتی تاپیکو در دستان فناوران، پتروشیمی پاسارگاد، پتروشیمی خراسان، ایرانول، پتروشیمی غدیر است و البته در این میان فناوران 42 درصد این سبد را در دست دارد.

وی افزود: در سال 97 بیش از 350 میلیون دلار صادرات انجام دادیم که بخش اعظم آن به کشورهای عراق و افغانستان و به‌صورت ریالی انجام شد.

مخدومی از افزایش 1.5 برابری فروش سال 97 نسبت به سال 96 خبر داد و افزود: از تاریخ 16 مردادماه 97 با دستور بانک مرکزی، فروش و صادرات با ریال ممنوع شد و ما باید ارز وارد کشور کنیم.

افزایش حاشیه سود و سود خالص در سال 97

مدیرعامل هلدینگ تاپیکو با اشاره به افزایش میزان فروش محصولات هلدینگ تاپیکو گفت: حاشیه سود خالص ما از 25 به 38 درصد افزایش پیدا کرد و سود خالص هلدینگ از عدد 1540 میلیارد تومان در سال 96 به 3530 میلیارد تومان در سال 97 رسید.

وی ادامه داد: درآمد عملیاتی تاپیکو در سال 97 به 3601 میلیارد تومان رسید و 82 میلیارد تومان سود نیز از بابت سهام به تاپیکو رسید.

مخدومی از انجام 114 پروژه در سال 97 درمجموعه تاپیکو خبر داد و افزود: برای انجام این طرح‌ها بیش از 100 میلیارد تومان هزینه کردیم و در حال حاضر نیز ستاره خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه تاپیکو شناخته می‌شود.

49 درصد ستاره خلیج‌فارس در دستان تاپیکو

مدیرعامل تاپیکو در مورد ستاره خلیج‌فارس به‌عنوان یکی از بحث‌های مهم مدنظر سهامداران حقیقی نیز گفت: سهم ما در این طرح بزرگ ملی 49 درصد است و با سرمایه‌گذاری 1200 میلیارد تومانی در حال حاضر صاحب نیمی از یک طرح 50 هزارمیلیاردی هستیم بنابراین این طرح برای تاپیکو و سهامدارانش کاملاً سودآور بوده است و با اگر فاز 4 این طرح اجرا شود، این سود ملموس‌تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: فازهای 1، 2 و 3 این پالایشگاه در سال‌های 96 و 97 به بهره‌برداری رسید و قرار بود فاز 4 نیز اجرایی شود که بنا به دلایلی با تصمیم سهامداران این مجموعه، لغو شد.

مخدومی تأکید کرد: ستاره خلیج‌فارس در سال 96  بیش از 500 میلیارد تومان زیان ثبت کرد که این میزان در سال 97 با توجه به سود 130 میلیاردی مجموعه، به 370 میلیارد تومان رسید و در سال جاری این زیان انباشته صفر خواهد شد.


 


 


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: