تعداد بازدید : ۱۳۳۹
کد خبر : ۱۹۴۸۹۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
آمریکا سیاستی دوجانبه را با چین در پیش‌گرفته که گاهی به نعل می‌زند و گاهی به میخ و تکلیف توافقات تجاری را مشخص نمی‌کند.

شاخص در انتظار رشد تا ارتفاع ۳۰۰هزارتایی / بانکی‌ها و خودرویی‌ها پرچمدار شدند

علی مولایی مدیرعامل کارگزاری آریا نوین در پیش‌بینی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: روند امروز بازار مثبت خواهد بود، ممکن است مانند گذشته شاخص‌ با رشد مثبت ۷ هزارواحدی روبه‌رو نشود اما با توجه به وضعیت آرام سیاسی، بازار وضعیت مثبتی را در پیش خواهد گرفت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، بانکی‌ها روز خوبی را تجربه کرده‌ و روند خریدوفروش بانکی‌ها، باعث ورود یک جریان نقدینگی به این بخش شده که بانک صادرات نیز در این جریان قرارگرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تأثیر کاهش مواد معدنی، نفت و قیمت جهانی فلزات اساسی در رشد شاخص، اظهار داشت: آمریکا سیاستی دوجانبه را با چین در پیش‌گرفته و گاهی به نعل می‌زند و گاهی به میخ و تکلیف توافقات تجاری را مشخص نمی‌کند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که کامودیتیها در این فضا قرار دارند و تاکنون نه ریزش خاصی را تجربه می‌کنند و نه حرکتی فزاینده رو به بالا تا منتظر وقوع اتفاقات در بازارهای جهانی باشیم.

مولایی در پایان عنوان کرد: برای شاخص، ۲۸۰هزار واحد کاملاً در دسترس خواهد بود، کما اینکه در رنج ۲۶۵هزار این امر تثبت شده و با این روند، رسیدن به سقف ۳۰۰هزار واحد نیز قابل پیش‌بینی خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.