تعداد بازدید : ۵۱۵
کد خبر : ۱۹۴۹۲۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: واحد پولی جدید نه تنها برای سهام شرکت های بورسی بلکه برای همه کالا اثر تورمی به همراه خواهد داشت که این تاثیرات در یک دوره حدود ۳ماهه بوده و پس از آن شرایط بازارهای داخلی عادی می‌شود.
به گزارش بورس‌نیوز، پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان برای حذف 4 صفر از واحد پولی کشور و تبدیل تومان به عنوان ابزار اصلی در نقل و انتقالات مالی بالاخره طبق لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارسال شد از این پس هر ۱۰۰۰۰ریال تبدیل به یک تومان خواهد شد بنابراین واژه ریال از ادبیات پولی کشور حذف و هر تومان، معادل ۱۰۰پارسه می‌شود که اجرای این تصمیم قطعا تبعاتی را برای بخش های مختلف اقتصادی کشور از جمله بازار سرمایه به همراه خواهد داشت.

در این خصوص کمال خانزاده  مدیرعامل کارگزاری ملل به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: با تبدیل ریال به پارسه قیمت سهم‌ها به دلیل ایجاد هیجانات روانی، کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه این امر در کوتاه مدت موثر خواهد بود، افزود: تبدیل ریال به پارسه تا زمانی که واحد پولی جدید در بازار ایران تثبیت شود از لحاظ روانی تغییراتی را در بازارسرمایه ایجاد خواهد کرد که افزایش قیمت سهام برای سهام های کمتر از ۱۰۰تومان یکی از مهم ترین تغییرات محسوب می شود.

خانزاده تصریح کرد: در صورت تبدیل ریال به پارسه اعداد موجود در صورت های مالی کوچک تر می‌شود و فعالین بازار می توانند بازی های خوبی را با سهم ها انجام دهند به همین دلیل از کم شدن ارزش فعلی بازار جلوگیری می شود .

مدیرعامل کارگزاری ملل ادامه داد: واحد پولی جدید نه تنها برای سهام شرکت های بورسی بلکه برای همه کالا اثر تورمی به همراه خواهد داشت که این تاثیرات در یک دوره حدود 3 ماهه بوده و پس از آن شرایط بازارهای داخلی عادی می شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: